نحوه مصرف کراتین در روز استراحت

نحوه مصرف کراتین در روز استراحت

کراتین یکی از مکمل های مورد علاقه ورزشکاران است و یکی از متداول ترین سوال آنها ، این است که ” نحوه مصرف کراتین در روز استراحت چگونه می باشد ؟ “. از آنجایی که مصرف کراتین به منظور حفظ مقدار ثابتی کراتین در عضلات است ، بنابراین مصرف آن در روزهای غیر تمرین مناسب است. مکمل کراتین بی خطر بوده و هیچ ضرری برای سلامتی شما ندارد ، از این رو هرگز نگران مصرف مداوم آن نباشید. علی رغم سایر مکمل ها ، کراتین مقرون به صرفه بوده و از این رو به راحتی می توانید روزانه از این مکمل استفاده نمایید.

مطالعات اولیه نشان می داده است که بدنسازان بهترین تاثیر کراتین را زمانی دریافت می کنند که ابتدا به بارگیری کراتین اقدام کنند ( مصرف دوز بالاتری از کراتین برای چند روز متوالی ) و سپس مقدار مصرف را کاهش دهند و پس از مدتی قطع کنند. اما امروزه تحقیقات نشان می دهند که می توانید بدون محدودیت زمانی از مصرف کراتین بهره بگیرید. مصرف 2 الی 3 گرم کراتین در روزهای استراحت کافی خواهد بود و حتی اگر گاهی مصرف کراتین را فراموش کردید ، باز هم مشکلی پیش نخواهد آمد. زیرا ذخایر کراتین عضلات شما در سطح بالایی است و از مزایای آن بهره مند خواهید شد.

به منظور دستیابی به نتیجه بهتر از نحوه مصرف کراتین در روز استراحت ، توصیه می کنیم کراتین را با آب فراوان میل کنید. یکی از مکانیزم های مثبت کراتین ، پر کردن آب عضلات است ( جذب مایعات به سمت عضلات که منجر به تقویت فضای آنابولیک در عضلات می گردد ).

این سوال که ” آیا در روز‌های غیر تمرین نیز باید از کراتین استفاده کنیم؟ ” به نظر آسان می‌رسد ، اما جواب دادن دقیق به آن کار بسیار دشواری است. در برخی‌ از تحقیقات مشخص شده است که مصرف کراتین می تواند در ریکاوری عضلات نقش داشته باشد. اگر این موضوع صحت داشته باشد ، پس کراتین در روز‌های استراحت ایده خوبی‌ است.

اما تحقیقات بیشتری لازم است تا بتوانیم با قاطعیت بگوییم که کراتین در ریکاوری عضلات نقش دارد. به نتیجه رسیدن این تحقیقات نیز به نظر امری زمان بر بوده ، بنابراین تصمیم درباره این موضوع با خود شما می‌باشد. اگر احساس می‌کنید که مصرف کراتین منجر به ریکاوری بهتر عضلات شما می گردد ، می توانید در روز‌های غیر تمرین از آن بهره ببرید. بسیاری از مردم بر این عقیده هستند که برای حفظ سطح بالای کراتین در بدن هر روز باید از کراتین مصرف کنند. ولی‌ هنوز تحقیقاتی‌ در جهت اثبات این موضوع انجام نشده است. اگر هدف شما از مصرف کراتین افزایش انرژی عضلانی خود می باشد ، مصرف آن در روز‌های تمرین برای شما کفایت خواهد کرد.

جهت مشاهده جدیدترین مکمل های مرتبط با این مقاله ، به صفحه محصولات کراتین مراجعه نمایید.

جهت مشاهده مقالات مرتبط با مکمل ها به صفحه مکمل بدنسازی و جهت مشاهده سایر مقالات به صفحه کیمیا بلاگ مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید