عضله سازی با تخم مرغ کامل

عضله سازی با تخم مرغ

تحقیقات انجام شده نشان می دهد که قابلیت عضله سازی با تخم مرغ کامل نسبت به سفیده تخم مرغ ، بیشتر است.

زرده تخم مرغ را هرگز از دست ندهید!

عضله سازی با تخم مرغ کامل
عضله سازی با تخم مرغ کامل

یک مطالعه جدید از دانشگاه ایلینوی در Urbana-Champaign کشف کرده است که ورزشکارانی که تخم مرغ کامل می خورند و برای ساختن ماهیچه تمرین می کنند ، 40 درصد ماهیچه های بزرگتری از ورزشکارانی که با خوردن تنها سفیده تخم مرغ ، پروتئین مورد نیاز خود را به دست می آورند ، دارند.

در گذشته ، خیلی از ورزشکاران تناسب اندام ، از خوردن زرده تخم مرغ به منظور از دست دادن کالری اضافی و چربی ، خودداری می کردند. و از آنجایی که سفیده تخم مرغ بیشترین پروتئین یک تخم مرغ را دربردارد ، به نظر می رسد که مصرف آن ارجحیت داشته است.

تحقیقات ScienceDaily بیان می کند که :

Nicholas Burd ، استاد دانشگاه کالیفرنیا و سلامت جامعه که هدایت کننده تحقیقات است ، در مجله آمریکایی تغذیه بالینی به این نتیجه رسیده است که دور ریختن زرده تخم مرغ به منظور افزایش دریافت میزان پروتئین مورد نیاز روزانه ، کاری زیان بار و نادرست است.

این مطالعه شامل 10 مرد جوان بود که در یک دوره تمرین مقاومتی قرار گرفتند و سپس به سرعت 18 گرم پروتئین را از طریق کل تخم مرغ یا سفیده تخم مرغ مصرف کردند. تخم مرغ های مورد استفاده در این مطالعه به طور خاصی طراحی شده اند تا محققان بتوانند پیگیری کنند که ” آمینواسیدهای مشتق شده از مواد غذایی پس از آنکه شرکت کننده ها آن ها را قورت دادند ، به پایان رسیده است”.

هنگامی که پروتئین موجود در غذا را هضم می کنیم ، آن ها به اسیدهای آمینه خاصی تقسیم می شوند ، که دوباره به صورت انتخابی به صورت پروتئین با هم جمع می شوند. بیشتر قسمت های محکم بدن مانند استخوان ها ، ماهیچه ها ، اندام و پوست ، از این پروتئین ها ساخته شده اند. به همین دلیل است که پروتئین و به همین ترتیب ، اسیدهای آمینه ، برای ساخت عضلات و بهبود بدن مهم هستند.

فواید تخم مرغ
فواید تخم مرغ

محققان کشف کرده اند که هم تخم مرغ کامل و هم سفیده تخم مرغ ، 60 تا 70 درصد از محتوای داخل آمینو اسید را وارد خون می کنند تا ماهیچه های جدید ساخته شوند.

با این حال ، هنگامی که آنها به طور مستقیم سنتز پروتئین در عضله را بررسی کردند ، متوجه شدند که کل تخم مرغ نتیجه قابل توجهی داشته است. این به ” ساخت ماهیچه زیاد ” ترجمه شده است.

Burd بیان کرده است : ” ما متوجه شده ایم که مصرف تخم مرغ ها بلافاصله بعد از تمرینات مقاومتی سبب افزایش سنتز پروتئین عضلانی نسبت به مصرف سفیده تخم مرغ می شود.”

این مطالعات پیشنهاد می دهند که خوردن پروتئین در منبع مواد غذایی طبیعی به نظر می آید خیلی برای ماهیچه هایمان مفیدتر خواهد بود تا دریافت پروتئین از منابع پروتئینی مشتق.

محققان دریافته اند که در زرده تخم مرغ چیزی است که منجر به بالا بردن توانایی بدن در به کارگیری پروتئین در ماهیچه ها می گردد.

طبق گفته مدرسه پزشکی هاروارد ،  بسیاری از ” تاثیرات سلامتی مواد غذایی به احتمال زیاد از اثر متقابل مواد مغذی و سایر ترکیبات در میان مواد غذایی که ما می خوریم ، حاصل می شود “. این بدین معنی است که بسیاری از مواد مغذی در کل مواد غذایی به شیوه ای معنی دار و مفیدی فعل و انفعال داخلی دارند که مکمل ها نمی توانند اجرا کنند.

این به این معنی نیست که سفیده تخم مرغ یک مکمل است ، اما همین ایده همچنان وجود دارد. با در آوردن زرده تخم مرغ ، ممکن است ترکیبی از مواد مغذی را حذف کنید که به طور موثر برای ایجاد عضله کار می کنند.

جهت مشاهده سایر مقالات مرتبط با این مقاله ، به صفحه ورزش و تغذیه و جهت مشاهده سایر مقالات به صفحه کیمیا بلاگ مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید