ویلیام شاتنر منظره فضا را در Blue Origin بررسی می کند


آن زمان بود که ویلیام شاتنر به فضا رسید ، آخرین مرز.

ویدئوی جدید یک شاتنر حیرت زده را نشان می دهد – بازیگری که در فیلم اصلی Star Trek نقش کاپیتان کرک را بازی کرد – در سفری کوتاه به لبه فضا در صبح روز چهارشنبه در داخل کپسول Blue Origin به همراه فضانوردانش شناور می شود.

شاتنر 90 ساله در فضاپیمای شرکت جف بزوس چند دقیقه بی وزنی احساس کرد.

شاتنر گفت: “وای.” در فریم های منتشر شده توسط Blue Originبه

شاتنر که با لباس تنگ آبی رویال آبی لباس پوشیده بود ، از پنجره های کپسول به بیرون نگاه می کرد و ظاهراً از منظره خود به افق زمین خوشحال بود.

پس از بازگشت به زمین مستحکم ، یک مونولوگ طولانی درباره تجربیات خود ارائه کرد.

“این باید برای همه در جهان انجام شود!” شاتنر اشک آلود هنگام بازگشت به بزوس به زمین گفت ، در حالی که دیگران با شامپاین در پس زمینه جشن گرفتند.

ویلیام شاتنر مسن ترین مردی شد که به فضا رفت.
از طریق REUTERS

“جلد آبی است ، این پتو ، این تسلی دهنده آبی است که ما در اطراف خود داریم. ما فکر می کنیم ، “اوه ، این آسمان آبی است” ، و ناگهان آن را شلیک می کنید و ملحفه را بر می دارید ، و به سیاهی ، به نیستی سیاه نگاه می کنید.

“وقتی به پایین نگاه می کنید ، آبی و مشکی شما در بالا وجود دارد. مادر – زمین و تسلی وجود دارد ، و وجود دارد – آیا مرگ وجود دارد؟ من نمی دانم. آیا این مرگ است؟ او پرسید.

این بازیگر کانادایی که به عنوان فرمانده شجاع کشتی فضایی Enterprise شناخته می شود ، مسن ترین مردی است که به فضا سفر کرده است.

او و سه خدمه دیگر در ساعت 10:50 با یک موشک نیو شپرد مستقیماً از صحرای غرب تگزاس خارج شدند.

هجدهمین مأموریت نیو شپرد ، NS-18 ، چهارشنبه 13 اکتبر حرکت می کند
شاتنر و خدمه در این سفر 10 دقیقه ای شرکت کردند.
منشا آبی
فضای ویلیام شاتنر
پس از پرواز ، شاتنر گفت همه باید آن را احساس کنند.
از طریق REUTERS

این فضاپیما قبل از جدا شدن کپسول از وسیله پرتاب به ارتفاع 290 ​​هزار پایی صعود کرد.

این کپسول حدود چهار دقیقه پس از پرتاب به ارتفاع بیش از 351000 پا رسید و از مرز فضایی شناخته شده بین المللی به نام خط جیبی عبور کرد که در فاصله 62 مایلی زمین قرار دارد.

قبل از اینکه کپسول با چتر نجات به زمین بیاید ، خدمه حدود سه دقیقه در جاذبه صفر قرار گرفتند. پرواز کمی بیش از 10 دقیقه به طول انجامید.دیدگاهتان را بنویسید