مجسمه توماس جفرسون می تواند از ساختمان شهرداری برداشته شود


مجسمه توماس جفرسون ، رئیس جمهور سابق و مالک برده ها ، قرن هاست که در اتاق های شهرداری در شهر تالار ایستاده است ، اما پس از چند دهه تکان خوردن ، ممکن است به زودی برداشته شود.

کمیسیون طراحی عمومی به حذف مجسمه رای می دهد ، که می تواند به “وام بلند مدت” به انجمن تاریخی نیویورک تعلق گیرد. این رای گیری دوشنبه 18 اکتبر برگزار می شود.

مريبت ايل ، مدير روابط عمومي انجمن تاريخي نيويورک ، به Gothamist گفت: “ما در حال بحث در مورد مجسمه هستيم که ممکن است شامل آن باشد.”

در سال 2001 ، چارلز بارون ، عضو شورا مجبور شد مجسمه ای از جفرسون ، ساخته پیر ژان دیوید در سال 1833 ایجاد کند و یکی از آنها را مالکوم ایکس جایگزین کند و پدر بنیانگذار را “پدوفیل اسلاوی” نامید. پنج سال بعد ، صندلی بارون در اتاقها مستقیماً در کنار مجسمه منتقل شد. او در سال 2006 گفت: “این مجازات من برای رفتار ، عمل به دموکراسی است.”

در سال 2020 ، پس از قتل جورج فلوید توسط پلیس ، کوری جانسون ، رئیس شورای شهر به همراه دیگر اعضای شورا نامه ای به شهردار بیل دو بلاسیو ارسال کردند و خواستار حذف مجسمه شدند. دبی رز در آن زمان گفت: “من معتقدم که شورای شهر نیویورک نباید این جنبه تاریک تاریخ آمریکا را نادیده بگیرد و یا از آن تجلیل نکند.”

این هفته ، شورای کولوسئوم سیاه ، آمریکای لاتین و آسیا بیانیه ای صادر کرد که در بخشی از آن آمده است: “دولت مدیون ساکنان رنگین شهر نیویورک است که تصمیم بگیرند افرادی که در خانه مردم ما به یاد می آورند نه تنها بهترین سنت های تاریخ شهر ما را منعکس کنند. تنوع ، اما ماهیت بدون شک آن “.

در جلسه مطبوعاتی روز پنجشنبه ، از دو بلاسیو در مورد برداشتن احتمالی مجسمه سوال شد. وی گفت: “این یک دموکراسی است ، من به حق آنها احترام می گذارم که از کمیسیون عمومی درخواست طراحی کنند.” [that] از شورا آمده است ، نه از من یا بانوی اول. “

دی بلاسیو در ادامه در مورد دیدگاه های خود در مورد جفرسون صحبت کرد: “این ، به بیان ساده ، بسیار پیچیده است. مردم آنقدر نگران هستند که حتی کسی که ارزش های آزادی و کرامت انسانی و ارزش هر زندگی را به خوبی درک می کند. هنوز صاحب برده بود و من می فهمم چرا اینقدر مردم را نگران می کند و چرا فکر می کنند چیزی را نمی توان نادیده گرفت … اما او فردی است که بخش عمیقی از تاریخ ما است که باید دیده شود … و این اگر ما در حال پیشروی هستیم باید تعادل را بدست آوریم. ما باید در هر دو طرف تاریخ آن صادق باشیم. “

در بیانیه قفقاز ، آنها خاطرنشان کردند که داستان جفرسون شامل “مالکیت بیش از 600 برده آفریقایی” است و “قفقاز ما در خط مقدم تلاش های محلی قرار گرفت تا تاریخ واقعی آمریکا برای همه کسانی که در آن زندگی می کردند صادق باشد”.دیدگاهتان را بنویسید