راه های رو فرم ماندن در تعطیلات

راه های رو فرم ماندن در تعطیلات

وقتی می گوییم تعطیلات نزدیکه یعنی خانواده ، تفریح و غذا در راه است. اگر برای آن آمادگی نداشته باشید ، تعطیلات می تواند آسیب جدی به تمام تمرینات سختی که تا به امروز انجام داده اید وارد کند. از خوردن انواع غذاها و دسرها تا بسته بودن باشگاه در آن ایام ، رو فرم ماندن را برای شما بسیار سخت خواهد کرد. در اینجا چند راه برای رو فرم ماندن در تعطیلات وجود دارد ، بدون اینکه تمام دستاوردهایی را که به دشواری به دست آورده اید را از دست بدهید.

راه های رو فرم ماندن در تعطیلات

1. غذای شخصی خود را به همراه داشته باشید

امروزه آماده کردن غذا امری واجب است. همه ما به قدری مشغول هستیم که به همراه داشتن غذاهای آماده برایمان ضروری است. این کار باید شامل تعطیلات نیز باشد. به غذاهایی که می خواهید در ایام تعطیلات بخورید ، فکر کنید و نمونه های سالم را به همراه داشته باشید. سیب زمینی شیرین با قند قهوه ای ، سیب زمینی له شده و یا طاس کباب لوبیا سبز نمونه های کلاسیکی هستند.

به جای انتخاب غذاهای پر کالری که همه می خورند ، سیب زمینی شیرین را با دارچین ، گل کلم له شده و لوبیا سبز بخارپز را انتخاب کنید. میلیون ها دستور غذایی آنلاین سالم وجود دارد. این یک راه عالی برای داشتن غذاهای مشابه ، بدون کالری اضافی است.

2.یک بشقاب آماده کنید

اگر می خواهید خودتان را رو فرم نگه دارید ، باید ظرف غذای خود را هر جایی که می روید با خودتان ببرید زیرا چیزی برای خوردن مطابق با اهداف شما وجود ندارد. یک راه جلوگیری از ناخواسته جذب شدن به غذاهای اطرافتان این است که داخل ظروف یک بار مصرف غذای خود را نخورید. در عوض ، غذای خود را داخل یک بشقاب با انواع سالم ، بوقلمون ، سبزیجات و غیره بچینید. افراد اطراف شما روی غذای خودشان تمرکز دارند و متوجه نمی شوند که شما چه چیزی می خورید!

3.زود از خواب بیدار شوید

بعضی از باشگاه های ورزشی تا ظهر در ایام تعطیل باز هستند. می توانید صبح زود بیدار شوید ، باشگاه بروید و به بقیه کارهایتان برسید. اگر باشگاه باز نباشد ، تمریناتی در منزل انجام دهید ، بدوید و قبل از غذا خوردن چیزی برای به گردش در آوردن خون بخورید.

4.خودتان را محدود کنید

سعی کنید کالری مورد نیاز بدنتان را در نظر بگیرید و بشقاب خود را بر اساس آن پر کنید.

5.آب زیاد بنوشید

نوشیدن زیاد آب به طور کلی منافع زیادی دارد که در تعطیلات نیز حائز اهمیت است ، زیرا باعث می شود بیشتر احساس سیری کنید و از پر خوری جلوگیری می کند. به سلامت گوارش کمک می کند ، که برای زمانی که ما زیاد غذا می خوریم بسیار مهم است و نهایتا نگهداری مایع را کاهش می دهد. همه ما می دانیم که ما در طول تعطیلات مقدار زیادی کربوهیدرات می خوریم ، بنابراین آب زیادی بخورید تا نفخ نکنید.

6.خیلی سخت نگیرید

در نهایت این را در نظر بگیرید که در تعطیلات هستید ، زمانی برای استراحت و خوش گذرانی با دوستان و خانواده. بیش از حد در مورد مصرف غذایتان نگران نباشید. اگر خیلی به خودتان سخت می گیرید می توانید به خودتان بگویید : ” بی خیال ، و هر چیزی که می خواهید را به مقدار کم بخورید. “یک هدف واقع بینانه برای خودتان بسازید و سعی کنید به بهترین نحو آن را اجرا کنید. اگر همه چیز مطابق میلتان پیش نرفت ، سعی کنید سخت تمرین کنید تا همه چیز جبران شود.

جهت مشاهده مقالات مرتبط با این مقاله ، به صفحه ورزش و تغذیه و جهت مشاهده سایر مقالات به صفحه کیمیا بلاگ مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید