رئیس اداره تحقیقات نیویورک ، معاون دادستان کل ایالات متحده منصوب شد


رئیس اداره تحقیقات شهر تنها چند روز پس از انتشار گزارشی از ادعای سوء استفاده از منابع عمومی توسط شهردار بیل دو بلاسیو در مبارزات انتخاباتی ناموفق ریاست جمهوری و در زندگی شخصی خانواده اش ، از سمت معاون دادستان کل کناره گیری می کند.

وزارت دادگستری چهارشنبه اعلام کرد مارگارت گارنت ، کمیسر DOI از سال 2018 ، معاون دادستان در دفتر دادستان ایالات متحده در منطقه جنوبی نیویورک دامیان ویلیامز خواهد بود. او در 10 نوامبر از سمت خود کناره گیری می کند و دانیل دادگاه معاون کمیسر به عنوان کمیسر خدمت می کند.

هفته گذشته ، DOI گزارش 47 صفحه ای را پس از تحقیقات دو ساله منتشر کرد که نشان می دهد مالیات دهندگان شهر با وجود قوانین روشن که مانع استفاده از منابع می شود ، حدود 320،000 دلار هزینه امنیتی برای شهردار در مبارزات انتخاباتی کوتاه مدت وی در سال 2019 پرداخته است. فعالیت سیاسی

گارنت در کنفرانس خبری هفته گذشته برای اعلام این گزارش گفت: “یا امنیت خوبی نیست ، یا دولت خوبی نیست ، یا هر دو.”

تحقیقات همچنین تعدادی نقض اخلاقی مربوط به جزئیات امنیتی شهردار را فاش کرد. در این گزارش آمده است که پرسنل تعیین شده به جابجایی اثاثیه دخترش کیارا کمک کرده و پسر دانته را به Elle (زمانی که دانته در آنجا تحصیل می کرد) و اخیراً برای کار در بروکلین بردند.

د بلاسیو تا کنون از بازپرداخت هزینه های شهر خودداری کرده است – نقض احتمالی اخلاق که می تواند به فرمانداری آن آسیب برساند. شورای شهر در مورد تعارض منافع باید تعیین کند که آیا دو بلاسیو مجبور است 319،794.20 دلار برای هزینه های حمل و نقل در داده های امنیتی خود در طول انتخابات ریاست جمهوری هزینه کند.

به گفته سخنگوی دو بلاسیو ، شهر در حال حاضر از حکم اولیه هیئت مدیره در مورد هزینه های مربوط به کمپین درخواست تجدیدنظر می کند و تصمیم نهایی در مورد آن گرفته نشده است.

دی بلاسیو ادعا کرد که او و خانواده اش با الزامات امنیتی منحصر به فردی روبرو هستند و از دستورالعمل های NYPD پیروی می کنند.

وقتی به عنوان شهردار وارد در شدم. من نمی دانم پروتکل های امنیتی چیست. “من نمی دانستم این رویکرد از لحاظ تاریخی چگونه بود. من فقط می دانستم و تصور می کردم که آنچه برای دیگر شهرداران اتفاق می افتد در پی خواهد بود. “

او همچنین به برایان لرر از WNYC گفت که این گزارش “فوق العاده نادرست و ناعادلانه است.

گزارش DOI همچنین می تواند پیامدهای جنایی برای رئیس امنیت شهردار ، بازرس پلیس شهر نیویورک ، هوارد ردموند داشته باشد ، که ادعا شده است “با تخریب تلفن و امتناع از تحویل پرونده ها” مانع این تحقیقات شده است. ” هفته گذشته ، گارنت گفت که رفتار ردمن به دفتر دادستان منطقه منهتن منتقل شد.

گارنت پس از اخراج کمیسر سابق مارک پیترز توسط د بلازیو به DOI پیوست. پیترز بعداً ادعا کرد که تحت فشار است تا گزارش های منتقد دولت دو بلاسیو را منتشر نکند و به شورای شهر بگوید که شهردار در یک تماس تلفنی “بر سر من فریاد کشید و او را متهم کرد که سعی دارد” دولت خود را “پایین بیاورد ، و سپس به من گفت که قبل از اینکه چیزی را که نباید بگویم قطع کنم. “

گارنت در نامه اخراج خود اعتراف کرد که “در زمان آشفتگی و بحران” به DOI پیوسته است و تنها نامزدی د بلاسیو را پذیرفته است “به شرطی که به من اجازه اعمال قدرت مشروع DOI را بدهد ، تنها با راهنمایی قضاوت حرفه ای مستقل من “و منافع عمومی”.

در بیانیه مطبوعاتی آمده است که او قبلاً به عنوان دستیار وکیل دادگستری آمریکا به مدت 12 سال در وزارت دادگستری ایالات متحده خدمت می کرد و بعضاً به عنوان رئیس استیناف و رئیس اداره مبارزه با خشونت و جنایت سازمان یافته نیز خدمت می کرد.

ویلیامز گفت که از بازگشت گارنت به وزارت دادگستری “خوشحال” است.

مارگارت دستیار وکیل آمریکایی افسانه ای بود. او در مدت حضورش در دفتر ، برخی از مهمترین تحقیقات و تعقیب ها را بر عهده داشت و معلم بیشماری (دستیار دادستان ایالات متحده) بود. ” “کار درخشان او در خدمات ملکی هیچ شکی در این نیست که وی معاون انحصاری دادستان کل ایالات متحده خواهد شد.”

ویلیامز همچنین از انتصاب دادستان کل سابق آمریکا دانیل هیتنر به عنوان رئیس بخش جنایی خبر داد.

دیدگاهتان را بنویسید