برنامه حرفه ای چربی سوزی در 6 هفته

برنامه حرفه ای چربی سوزی

امروزه تبلیغات متعددی در برنامه های تلویزیونی و رسانه ها درباره چربی سوزی و روش های کاهش وزن وجود دارد. آن ها برای افرادی که از رژیم های غذایی خاصی جهت کاهش وزن پیروی می کنند و یا یک برنامه تمرینی چربی سوزی را اجرا می کنند ، کاهش وزن قابل قبولی را پیش بینی می کنند. اما متاسفانه این تحولات شدید چربی سوزی واقع بینانه و پایدار نیستند. امروز قصد داریم برای شما شرح دهیم که چربی سوزی ” شدید ” به معنای واقعی چیست!

در مقاله برنامه حرفه ای چربی سوزی زیر ما یک استراتژی کلی برای کمک به شما در دستیابی به اهداف چربی سوزی مشخص می کنیم. برای برخی افراد ، تغییرات سبک زندگی و رژیم غذایی بسیار محسوس خواهد بود. با این حال ، باید به آرامی و قدم به قدم این اصول پایه ای چربی سوزی را اجرا کنید تا در مسیر یک تغییر محسوس و قابل قبول قرار بگیرید.

این برنامه حرفه ای چربی سوزی 6 هفته ای بسیار سنگین بوده و شما باید همه چیز را به درستی اجرا کنید تا به اهداف خود دست یابید.

خلاصه برنامه حرفه ای چربی سوزی :

  • هدف اصلی : چربی سوزی
  • نوع تمرینات : کل بدن
  • سطح تمرینات : متوسط
  • مدت زمان برنامه : 6 هفته
  • روزهای تمرین در هفته : 3 روز
  • مدت زمان هر جلسه تمرین : 45 الی 75 دقیقه
  • ابزارهای مورد نیاز : هالتر ، دمبل و وزن بدن
  • مناسب برای : ورزشکاران خانم و آقا

شرح برنامه بدنسازی چربی سوزی حرفه ای :

با اجرای این برنامه بدنسازی خون در داخل بدن شما به جریان در آمده ، ضربان قلبتان بالا می رود و روند چربی سوزی و رشد توده های عضلانی بهبود می یابد. تمرینات را باید در سه روز غیر متوالی در یک هفته انجام دهید. در واقع حق انتخاب برای تعیین روزهای تمرینی خود را دارید. از این رو در پایان هفته متوجه می شوید که در مسیر صحیح چربی سوزی قرار دارید.

تمرینات برنامه حرفه ای چربی سوزی به صورت دوره ای هستند. این تمرینات باید یکی پس از دیگری بدون کوچکترین استراحتی مابین ست ها انجام شوند. پس از اتمام تمامی تمرینات در یک دوره خاص ، به مدت 30 الی 60 ثانیه استراحت کرده و سپس دوره بعدی را آغاز کنید. زمانی که تمرینات تمامی دوره ها را به اتمام رساندید ، وارد دوره بعدی شوید.

این برنامه دوره ای مخصوص کل عضلات بدن است. بدین معنا که بر روی تمامی گروه های عضلانی بدن شما به صورت مستقیم و غیر مستقیم کار می کند. برنامه های تمرینی کل بدن ، به خصوص برنامه های دوره ای ، برای چربی سوزی بسیار مناسب هستند زیرا بیشترین توانایی کالری سوزی در یک دوره تمرینی را دارند.

در پایان هر دوره برنامه حرفه ای چربی سوزی تمرینات مربوط به عضلات شکم انجام دهید. اگر می خواهید تمرینات شکمی بیشتری انجام دهید ، می توانید تا جایی که خسته شوید این تمرینات را انجام دهید. همچنین پس از پایان هر دوره توصیه می شود 8 دقیقه تمرینات اینتروال با شدت کم انجام دهید. به مدت 5 دقیقه بدن خود را گرم کرده ، 8 دقیقه تمرینات اینتروال را انجام داده ( 20 ثانیه تمرین کرده و 10 ثانیه استراحت کنید ) و نهایتا به مدت 3 الی 5 دقیقه بدن خود را خنک کنید.

در صورت تمایل پس از اتمام برنامه حرفه ای چربی سوزی جهت ریکاوری سریع می توانید پیاده روی کنید و یا فعالیت هایی با شدت کم انجام دهید تا در طول هفته کالری بیشتری بسوزانید.

روز اول : مدار برنامه چربی سوزی کل بدن

تمرینات کاردیو : پس از پایان هر دوره توصیه می شود 8 دقیقه تمرینات اینتروال با شدت کم انجام دهید. به مدت 5 دقیقه بدن خود را گرم کرده ، 8 دقیقه تمرینات اینتروال را انجام داده ( 20 ثانیه تمرین کرده و 10 ثانیه استراحت کنید ) و نهایتا به مدت 3 الی 5 دقیقه بدن خود را خنک کنید.

روز دوم : مدار برنامه چربی سوزی کل بدن

تمرینات کاردیو : پس از پایان هر دوره توصیه می شود 8 دقیقه تمرینات اینتروال با شدت کم انجام دهید. به مدت 5 دقیقه بدن خود را گرم کرده ، 8 دقیقه تمرینات اینتروال را انجام داده ( 20 ثانیه تمرین کرده و 10 ثانیه استراحت کنید ) و نهایتا به مدت 3 الی 5 دقیقه بدن خود را خنک کنید.

روز سوم : مدار برنامه چربی سوزی کل بدن

تمرینات کاردیو : پس از پایان هر دوره توصیه می شود 8 دقیقه تمرینات اینتروال با شدت کم انجام دهید. به مدت 5 دقیقه بدن خود را گرم کرده ، 8 دقیقه تمرینات اینتروال را انجام داده ( 20 ثانیه تمرین کرده و 10 ثانیه استراحت کنید ) و نهایتا به مدت 3 الی 5 دقیقه بدن خود را خنک کنید.

تنظیم رژیم غذایی جهت چربی سوزی بیشتر

تنظیم رژیم غذایی در کنار برنامه حرفه ای چربی سوزی کار نسبتا آسانی است ، اما اجرای آن دشوار است. مفهوم اصلی رژیم غذایی کاهش وزن ، کاهش میزان کالری دریافتی است. در پایان روز ، جهت چربی سوزی نیاز به عدم وجود کالری کافی دارید. توصیه می شود جهت تعیین کالری مورد نیاز روزانه خود از سایت ها و ابزارهای مشخص کننده کالری استفاده نمایید. پس از مشخص شدن عدد مورد نظر ، 200 الی 300 کالری کم کرده تا شاهد تغییرات چشمگیری باشید.

تجزیه کلان خوراک ها بستگی به بدن شخص و توانایی آن ها در هضم و استفاده از مواد مغذی خاصی دارد. توصیه می شود به ازای هر کیلوگرم وزن بدنتان 0.2 گرم پروتئین دریافت کنید. این کار جهت ریکاوری صحیح و کاهش زوال عضلات بسیار ضروری است.

تا زمانی که کربوهیدرات کافی جهت بهبود عملکرد فعالیت های روزانه خود دریافت کنید ، مشکل خاصی نخواهید داشت. همین موضوع در مورد چربی ها نیز صدق می کند. ساده ترین راه اداره کالری دریافتی بدون محاسبه دقیق کالری ، اولویت بندی کیفیت مواد غذایی می باشد.

در کنار برنامه حرفه ای چربی سوزی اطمینان حاصل کنید که سبزیجات ، انواع میوه ها ، منابع پروتئینی کم چرب ، دانه ها و غلات ، انواع آجیل ها و سایر منابع غذایی مفیدی را در رژیم غذایی خود مصرف می کنید.

تنظیم رژیم غذایی جهت چربی سوزی

نکات کلیدی در شیوه سبک زندگی جهت چربی سوزی : خواب و استرس

داشتن خواب کافی برای بهبود سلامتی بسیار حیاتی است و بر توانایی بدن شما در روند چربی سوزی تاثیر به سزایی دارد. بنابراین باید 7 الی 9 ساعت در طول شبانه روز بخوابید. در کنار داشتن خواب کافی و با آرامش ، باید سطح استرس خود را نیز کاهش دهید. استرس تاثیر منفی بر روی سلامتی و ترکیب بدن دارد. از این رو در کنار برنامه حرفه ای چربی سوزی ، حتما باید عوامل استرس زای محیط زندگی خود را کاهش دهید تا شاهد تغییرات چشمگیری باشید.

کارهای زیادی وجود دارند که می توانید جهت بهبود کالری سوزی ، در طول روز انجام دهید. به عنوان مثال اگر مسافت منزل تا سرکار شما زیاد نیست ، می توانید پیاده روی کرده و یا از دوچرخه خود استفاده نمایید. البته این مورد ضروری نبوده و انجام برنامه حرفه ای چربی سوزی به تنهایی نتیجه بخش خواهد بود!

مطالب پیشنهادی :

جهت مشاهده سایر مقالات مرتبط با این مقاله ، به صفحه برنامه بدنسازی و جهت مشاهده سایر مقالات به صفحه کیمیا بلاگ مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید