آیا سرعت بالایی خواهد داشت؟


سکرمنت ، کالیفرنیا در نبرد برای پروژه راه آهن سریع السیر در کالیفرنیا ، یک بحث جدید و اساسی به وجود آمده است که می تواند دوباره تلاش مشکل ساز را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

این گفتگویی است که دموکرات ها در مجلس ایالتی می خواهند در میان مذاکرات درباره انتشار حدود 4 میلیارد دلار به عنوان اوراق قرضه این پروژه انجام دهند. اداره راه آهن سریع السیر کالیفرنیا اعلام کرد برای ادامه ساخت و ساز بعد از تابستان آینده به این پول نیاز دارد. گاوین نیوسوم ، فرماندار دموکرات ، آن را در بودجه دولتی خود قرار داد ، اما مذاکرات بین دولت او و قانونگذار متوقف شد. آنها امیدوارند وقتی که قانونگذار برای جلسه ای در ماه ژانویه بازگشت ، توافق کنند.

این آخرین شکست این پروژه است که در ابتدا 33 میلیارد دلار هزینه داشت و سال گذشته تکمیل می شود. امروزه چشم انداز تردد مسافران بین لس آنجلس و سان فرانسیسکو در کمتر از سه ساعت یک رویای دور است. اولین بخش سواری ، اتصال دو شهر در دره مرکزی ، حداقل در سال 2029 آغاز می شود و هزینه پروژه به 98 میلیارد دلار افزایش یافته است.

به نظر می رسد اراده سیاسی کمی وجود دارد که یا پروژه را بطور مستقیم از بین ببرد یا منابع بیشتری به آن بدهد و ساخت و ساز بدون برنامه بلند مدت ادامه یابد.

در قلب آخرین بحث – نحوه برق رسانی سریع خط ، و مقامات راه آهن در مورد نیاز به سرعت بخشیدن به قطار صحبت می کنند – کل ایده پروژه ای است که رای دهندگان بر روی آن فروخته شدند. سال آینده ، آنها می خواهند با شرکت قرارداد ببندند تا یک خط و سیستم الکتریکی طراحی و بسازند و همچنین آن را برای 30 سال حفظ کنند و عملاً در این ایالت برای مدت طولانی قفل شوند.

برنامه های فعلی شامل اولین اسب سواری است که از بیکرزفیلد به مرسد رفت ، جایی که مسافران می توانند به طور ایده آل از خط ترانزیت دیگری سوار شوند تا در یک مسیر دایره ای به منطقه خلیج سان فرانسیسکو بروند. مقامات راه آهن و آژانس های حمل و نقل محلی قصد دارند با ایجاد یک ایستگاه واحد در مرسدس ، سوارها را از قطار سریع السیر پیاده کرده و به سیستم دیگری بروند ، اما هزینه ساخت آن کاملاً تامین نمی شود.

این امر باعث شد تا لورا فریدمن ، سخنگوی مجمع دموکراتیک ، رئیس کمیته حمل و نقل و یکی از شرکت کنندگان برجسته در مذاکرات مربوط به تامین مالی ، بپرسد آیا برق رسانی سریع به طور کامل منطقی است یا خیر. او فکر می کند که پول مقامات بهتر است برای داشتن یک ایستگاه واحد در مرسدس هزینه شود. این امر باعث می شود که مسافران بتوانند از دره مرکزی به مراکز کار ساحلی برسند ، حتی اگر با قطار دیزلی باشد. در صورت وجود پول بیشتر ، برق رسانی استراق سمع بعداً تکمیل می شود.

این خرداد عکس از پرونده ، 18 ، 2015 ، فرماندار جری براون در مرکز و همسرش آن گاست براون ، چهارم ، بخشی از راه آهن را در اداره راه آهن سریع السیر کالیفرنیا در فرسنو ، کالیفرنیا امضا می کنند.
AP

فریدمن گفت: “من نمی گویم این بهترین راه حل است ، اما فکر می کنم مردم باید در مورد آنچه که ما برای آن پول داریم صادق باشند.”

مقامات و حامیان حمل و نقل ریلی سریع السیر می گویند رانندگی کمتر از یک قطار برقی برخلاف تصویب رای دهندگان است و از انرژی پاک سود نخواهد برد.

“چگونه می توان نشان داد که شما در زمینه زیرساخت ها سرمایه گذاری خوبی کرده اید اگر به همان تجهیزاتی که ما امروزه از آن استفاده می کنیم ، با نرخ نسبتا یکسان کار کنید؟” گفت دن لویت ، مدیر ابتکارات منطقه ای کمیسیون راه آهن سان خوآکین ، کریدور آلتامونت اکسپرس و اداره مشترک سان خواکین ، که همه آنها با راه آهن سریع السیر کار می کنند.

مقامات راه آهن که به دنبال 4.2 میلیارد دلار دسترسی هستند ، آخرین رای دهندگان 10 میلیارد دلاری صندوق در سال 2008 است که برخی از قانونگذاران تمایلی به اعطای آنها بلافاصله ندارند.

فریدمن پیشنهاد داده است که 2.5 میلیارد دلار در حال حاضر آزاد شود و از مقامات راه آهن بخواهد تا قبل از عقد قرارداد در مسیر و سیستم برای تأیید بازگردند.

او پول بیشتری برای قطارهای سریع السیر می خواهد ، هرچند پیشنهاد او مقدار آن را اعلام نکرده است ، برای پروژه هایی در منطقه لس آنجلس که نمایندگی می کند. سنای ایالتی پیشنهادات هزینه ای را به اشتراک نگذاشت.

دولت نیوشام خواهان برق رسانی است.

دانیل لوپز ، سخنگو ، گفت: “ما معتقدیم که زمان راه آهن دیزلی با سرعت کم به پایان رسیده است و ما متعهد به آینده حمل و نقل هستیم که مردم را به سرعت حرکت می دهد و این کار را بدون آلودگی زیست محیطی اضافی انجام می دهد.”

لو تامپسون ، رئیس تیم بازبینی همکاران پروژه راه آهن ، که به طور مستقل برنامه های بودجه را ارزیابی می کند ، گفت که چگونه می توان به نقدینگی اوراق بهادار نزدیک شد و چه خطوطی برای سرمایه گذاری مورد توجه قرار گرفت.

در این عکس از 6 دسامبر 2017 ، یکی از بخشهای مرتفع راه آهن سریع السیر در Fresno ، California ساخته شده است.
در این عکس از 6 دسامبر 2017 ، یکی از بخشهای مرتفع راه آهن سریع السیر در Fresno ، California ساخته شده است.
AP

وی گفت: “اگر بخواهیم کل سیستم را بر اساس نیاز (ابتکار رای گیری) بسازیم ، خط ریلی سریع السیر بیکرسفیلد-مرسدس بخشی کاملاً قابل قبول از سیستم است.” “اگر ما قصد نداریم سیستم را به طور کامل تکمیل کنیم ، فکر می کنم شما مدت ها در مورد برق رسانی خط از Merced به Bakersfield فکر کرده اید.”

این پروژه بلندپروازانه در سراسر کشور به عنوان آزمونی در مورد اینکه آیا ایالات متحده قادر خواهد بود از فرهنگ خودروسازی خود دور شده و با راه آهن سریع السیر با سایر کشورها همگام شود یا خیر ، در حال پیگیری است. طرفداران می گویند این پروژه تکمیل شده ، سفر مردم را بطور اساسی تغییر می دهد در حالی که میزان انتشار کربن را کاهش می دهد. متجاوزان می گویند این بودجه مالیات دهندگان مالیات است.

اتان الکیند ، کارشناس پروژه های ترانزیت در دانشگاه کالیفرنیا ، برکلی می گوید: “ایده راه آهن سریع السیر به دلیل پروژه کالیفرنیا کمی سمی شده است.”

به یک معنا ، این پروژه زمانی با شکست روبرو شد که برآوردی از هزینه پروژه به رای دهندگان داده شد. او گفت که بعداً ، دولت باراک اوباما ، رئیس جمهور ، بودجه فدرال را برای شروع ساخت و ساز در دره مرکزی تعیین کرد.

الکیند گفت که این پروژه هنوز قابل اجرا است ، اما در صورت عدم برق رسانی ، توانایی کالیفرنیا در رقابت با پول در صورت تصویب کنگره از طرح زیرساختی جو بایدن ، رئیس جمهور ، که شامل ده ها میلیارد دلار در پروژه های راه آهن می شود.

“دولت فدرال می گوید” ببینید ، کالیفرنیا راه آهن سریع السیر را رها کرده است. ” این پیامی است که او ارسال خواهد کرد. “

این پروژه به تازگی 1 میلیارد دلار پول فدرال بازگردانده است که توسط دولت دونالد ترامپ لغو شده است و در قرارداد جدید به طور خاص قطار برقی ذکر شده است. سناتورهای دموکرات الکس پادیلا و دیانا فاینشتاین در ماه ژوئیه از قانونگذاران خواستند تا پول اوراق قرضه را به ویژه با دلارهای جدید فدرال آزاد کنند.

آنها هشدار دادند: “اکنون زمان آن نیست که کالیفرنیا از تعهد خود به راه آهن سریع السیر عقب نشینی کند.”

این پروژه در حال حاضر 2.5 میلیارد دلار در هزینه فدرال هزینه کرده و بیش از 3.7 میلیارد دلار از برنامه حراج وام آلایندگی کربن کالیفرنیا ، موسوم به محدودیت و تجارت دریافت کرده است. این برنامه قرار است در سال 2030 به پایان برسد.

این پروژه برقی است یا خیر ، هنوز ده ها میلیارد دلار از آن کم است – یکی از دلایلی که مقامات راه آهن از ساخت پروژه به صورت بخشی یاد می کنند.

ملیسا فیگوئروا ، سخنگوی اداره راه آهن گفت: “ما این مقدار پول نداریم و هرگز آن را نداریم.”

دیدگاهتان را بنویسید