960 میلیارد ریال در سال جاری برای مخابرات استان کردستان هزینه شد – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از انجمن مخابرات استان کردستان، آزاد حکمت با اعلام اینکه در این مدت 29 میلیارد ریال برای توسعه سامانه مخابرات هزینه شده است، گفت: در این بخش در 17 شهر در ایجاد مراکز مستقل و 1588 پورت .، کابل ماهواره برداشته شد.

اشاره کرد که سوئیچ را عوض کنید سلام وی پیش از این با 13 امتیاز با 1856 پورت افزود: توسعه لامپ تلفن ثابت ADSL و VDSL در 41 مرکز شهری و روستایی با 2.48 پورت و ایجاد اینترنت ADSL در 11 شهر جدید از دیگر اقدامات انجام شده در توسعه سیستم مخابراتی در نیمه اول سال جاری است.

مدیر ارتباطات اقلیم کردستان افسردگی 584 شهر استان به اینترنت پرسرعت اشاره کرد و ادامه داد: در نیمه نخست امسال 3 هزار و 547 مشتری جدید زمینی، 9 هزار و 19 مشتری جدید در مخابرات پرسرعت و 257 مشتری جدید FTTH جذب شد و ظرفیت از پروژه FTTH یک هزار و 24 بندر در سنندج است. بخوانش و مریوان رشد کرد.

حکمت سرمایه گذاری برای توسعه پلتفرم موبایل در 6 ماهه امسال را 400 میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: ساخت هفت سایت جدید فول فناوری موبایل در شهر بانه سنندج بخوانشمریوان و انجام 16 مورد نوآوری فناوری اینترنت همراه از نسل دوم تا نسل سوم و چهارم در شهر سنندج. بخوانشسقز، مریوان، کامیاران و دهگلان از جمله این شرایط است.

وی با اشاره به سرمایه گذاری 21 میلیارد ریالی برای توسعه دیتا در نیمه نخست امسال در استان، گفت: 5 برابر پهنای باند در کامیاران، دیواندره و بانه، بهبود پهنای باند در مراکز روستایی بانه (10 مورد) ، بیجار (هشت مورد) ، دهگلان (5 مورد)، دیواندره (9 مورد)، سقز (11 مورد)، سنندج (12 مورد)، بخوانش (هفت مورد)، کامیاران (سه مورد)، مریوان و سروآباد (9 مورد) از جمله موارد این منطقه هستند.

سرمایه گذاری 251 میلیارد ریالی برای توسعه شبکه فیبر نوری

مدیر مخابرات کردستان در ادامه میزان سرمایه گذاری انجام شده برای توسعه حوزه انتقال را 259 میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: در این حوزه پهنای باند افزایش می یابد و ابتدا برای اپراتورهای تلفن همراه و ایرانسل تامین مالی می شود. و PDH 11 در افزایش ظرفیت و کاهش ترافیک شهر بیجار موثر خواهد بود. دهگلانسنندج، بخوانش و مریوان تمام شد.

حکمت با اشاره به سرمایه گذاری 251 میلیارد ریالی در زمینه شبکه های کابلی و فیبر نوری در نیمه نخست امسال ادامه داد: امسال بیش از 90 کیلومتر فیبر نوری اجرا شده که 51 کیلومتر آن شهری و 39 کیلومتر آن شهری است. کیلومتر در حومه شهر

وی با بیان اینکه در این مدت 70 کیلومتر الیاف هوایی به زمینی تبدیل شد، افزود: بیش از 20 کیلومتر الیاف زمینی. بخوانش برای دلبران هم اکنون اتصال رادیو به فیبر اجرا شده و شبکه FTTH در شهرستان بیش از 10 کیلومتر است. asolh به متقاضی ارائه می شود.

مدیر مخابرات منطقه کردستان یادآور شد: بیش از 60 طرح اختصاصی فیبر برای سازمان ها و شرکت های استان در دست اجراست.