887 تن فرآورده خام دامی در کردستان قابل استفاده نیست – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانمجتبی ورمقانی در هوی برو وی گفت: طی یک سال گذشته 180 هزار دامپزشک کردستان از مراکز عرضه خام دامی شامل رستوران ها، قصابی ها، فروشگاه های فرآورده های خام دامی و لبنیات بازدید کرده اند.

وی افزود: در این بازدیدها بالغ بر 103 تن فرآورده های دامی فاسد نشدنی کشف و ضبط شد.

مدیرکل دامپزشکی کردستان گفت: در این بازدیدها که در طول سال و در ایام تعطیل انجام می شود. بسته نشده است 539 مورد تخلف برای مرکز عرضه دام خام و 60 مورد تخلف مکرر پلمپ شد.

ورمقانی وی خاطرنشان کرد: کارشناسان دام نیز به طور مستمر بر فعالیت کشتارگاه های دام و طیور استان نظارت دارند و در این مدت 9 هزار و 468 تن گوشت قرمز و 50 هزار و 880 تن مرغ قبل از ورود به بازار بازرسی شدند.

وی با بیان اینکه نتایج بازرسی های دامپزشکی از کار کشتارگاه های دام و طیور استان باعث شده تا از ورود گوشت های آلوده و غیرقابل مصرف ۷۸۴ تن به بازار جلوگیری شود، گفت:

مدیرکل دامپزشکی کردستان افزود: در این مدت 583 بازدید از مراکز تولید دام و طیور استان انجام شد که از چرخه تغذیه دام خارج شدند.دام و طیور 223 تن.

ورمقانی وی افزود: نیروی دامپزشکی کردستان تمام تلاش خود را برای نظارت بر تولید و عرضه دام و طیور و امور مربوط به عرضه محصولات مرتبط به کار می گیرد و مراتب را به اکیپ اعلام می کند و شهروندان کردستانی در صورت نیاز ناظر این اداره هستند. از سوء ظن “