87 هزار نفر برای مبارزه در بسیج مردمی «پوتین» اعزام شدند – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری آناتولی، سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه در دیدار با فرماندهان ارتش در مسکو اعلام کرد که 87 هزار نفر از 300 هزار نفری که برای حضور در عملیات های توده ای فراخوانده شده اند، در مناطق جنگی جریان دارند. آنها به اوکراین فرستاده شدند.

به گزارش این خبرگزاری، وزیر دفاع ملی روسیه در این باره گفت: سربازانی که به خدمت فراخوانده می شوند در عملیات نیروهای ویژه ارتش در این کشور شرکت نخواهند کرد، باید انجام شود. به مدت دو سال و بازگشت به کشور. پس از پایان دوره دو ساله

“سرگئی شویگو” در این زمینه کمک کرد: چندین مزدور خارجی همچنان در جنگ اوکراین شرکت می کنند و در 2 هفته گذشته تقریبا 200 نفر از آنها در جنگ منطقه کشته شده اند.

در آن زمان، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، در گفتگو با وزیر دفاع سرگئی شویگو، اصرار داشت که تنها نیروهای ذخیره آموزش دیده باید به خط مقدم جنگ در اوکراین اعزام شوند.

پوتین گفت: حقیقت این است که 14000 سرباز در یگان های رزمی خدمت می کنند و بقیه هنوز در حال گذراندن دوره آموزشی هستند.

در 24 فوریه (5 مارس 1400) پوتین به درخواست منطقه دونباس برای رهایی آنها از ظلم کی یف دستور آغاز عملیات نظامی در اوکراین را صادر کرد و با شروع درگیری در 30 سپتامبر سال جاری دستور داد. بسیج 300000 نیرو ذخایر روسیه را اعلام کرد.