74 بیمار کرونا در بیمارستان سمنان بستری شدند/اهمیت واکسیناسیون – خبرگزاری مهر ایران و جهانکامران قدس در گفتگو با خبرنگار مهر، در خصوص افزایش شیوع ویروس کرونا در شهرهای متصل به دانشگاه گفت: در 24 ساعت گذشته شاهد حضور مردمی بودیم که از 55 بیمارستان در این حوزه خدماتی بازدید کردیم. نشان می دهد که بیماری و شیوع ویروس کرونا دوباره افزایش یافته است. .

وی با بیان اینکه در هفته گذشته 74 بیمار بستری شدند، گفت: 9 نفر در بخش مراقبت های ویژه بستری شدند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان با بیان اینکه متأسفانه در بیمارستان کمتر واکسینه می شوند، گفت: این امر اهمیت واکسیناسیون و ارتقای سیستم ایمنی بدن را نشان می دهد، بنابراین یکی از مهم ترین موارد برای مردم تکمیل واکسیناسیون است. چرخه به خصوص دوز سوم و چهارم.

قدس سره می گوید: در شهرستان دامغان از هر 20 نفر 11 نفر بیمارستان ندارند. سرقت آنها واکسن کرونا را دریافت نکردند و این نشان دهنده اهمیت نقش واکسن است.

وی با بیان اینکه مراکز بهداشتی درمانی در تمامی شهرهای تحت پوشش دانشگاه انواع واکسن کرونا را تزریق می کنند، گفت: در ماه گذشته شاهد کاهش استقبال مردم از واکسن و استفاده از ماسک و رعایت پروتکل ها بودیم که باعث شد شرایط به سمتی برود. دوباره نامناسب

به گزارش مهر، دامغان هم اکنون در مجتمع علوم پزشکی سمنان در وضعیت قرمز قرار دارد. آرادان در ایالت آبی سمنان و مهدی شهر و سرخجه آنها در حالت نارنجی و گرمسار زرد است. به گفته مسئولان، در صورت تداوم این افزایش، هفتمین اوج مشاهده می شود و در نتیجه محدودیت هایی ایجاد می شود.