6 دلیل برای اینکه خودتان محصولات مراقبت از پوست بسازید


سفر به داروخانه برای محصولات زیبایی می تواند سرتان را به هم بزند. راه حل های مراقبت از پوست بسیار زیادی وجود دارد که یافتن راه حل مناسب برای شما می تواند دلهره آور باشد. آیا تا به حال به ساخت محصولات مراقبت از پوست خود فکر کرده اید؟ هم زدن یک لوسیون به آسانی پیروی از یک دستور العمل است، و چندین مزیت برای مراقبت از پوست DIY وجود دارد.

1. پس انداز کنید

محصولات زیبایی ممکن است گران باشند. محصولات ارزان‌تر اغلب حاوی مواد غلیظ کمتری هستند و خیلی مؤثر نیستند. هنگامی که محصولات مراقبت از پوست خود را درست می کنید، می توانید ترکیبات موثری ایجاد کنید که ترکیبات را به حداکثر می رساند و هزینه را به حداقل می رساند.

به علاوه، احتمالاً مواد طبیعی زیادی در اطراف خانه دارید که می توانید از آنها برای خلاقیت های خود استفاده کنید. اگر به اقلام تخصصی نیاز دارید، آنها را به صورت عمده خریداری کنید تا صرفه جویی را به حداکثر برسانید.

2. بیاموزید که واقعا چه چیزی برای پوست شما کار می کند

محصولات مراقبت از پوست که در فروشگاه خریداری می شوند، اغلب حاوی لیست طولانی از مواد تشکیل دهنده هستند. تعیین اینکه کدام یک برای پوست شما بهترین است دشوار است زیرا با بسیاری دیگر ترکیب شده اند.

می‌توانید محصولات مراقبت از پوست خود را با مواد کمتری سفارشی کنید تا بتوانید دقیقاً نیازهای پوست خود را مشخص کنید. همانطور که در مورد مواد تشکیل دهنده تحقیق می کنید، ممکن است در مورد ترکیباتی که برای نوع پوست شما مفید هستند نیز یاد بگیرید.

3. از مواد شیمیایی مضر اجتناب کنید

شاید تعجب کنید که بدانید بسیاری از مواد شیمیایی موجود در محصولات مراقبت از پوست تجاری دارای کیفیت مشکوک یا مضر برای انسان هستند. گروه کاری محیط زیست یک پایگاه داده ارائه می دهد که جزئیاتی در مورد مواد شیمیایی موجود در محصولات زیبایی مورد علاقه شما ارائه می دهد. این وب سایت به شما ایده خوبی از موادی می دهد که احتمالاً نمی خواهید در محصولات مراقبت از پوست DIY خود بگنجانید.

با ساخت نسخه های خود، می توانید از قرار گرفتن در معرض ترکیبات بالقوه مضر جلوگیری کنید. شما دقیقاً می‌دانید که چه چیزی وارد هر محصول می‌شود، که اگر حساسیت پوستی یا آلرژی دارید، ضروری است.

4. خلاق باشید

ساختن محصولات مراقبت از پوست خود به شما فرصتی برای نوآوری می دهد. اگر عاشق آشپزی یا ساخت صنایع دستی هستید، پروژه های مراقبت از پوست DIY ممکن است راهی عالی برای گسترش مهارت های خلاقانه شما باشد. به خاطر داشته باشید که هر کاری که می سازید ممکن است موفق نباشد. با این حال، این فرآیند می تواند به شما قدرت دهد و مهارت های حل مسئله شما را افزایش دهد.

5. روال خود را ساده کنید

اگرچه محصولات مراقبت از پوست خانگی را می توان با مواد ساده تهیه کرد، اما اغلب آنها بیش از یک هدف را دنبال می کنند. به عنوان مثال، یک لوسیون صورت ممکن است به عنوان یک دئودورانت عمل کند. کرم اصلاح ممکن است به عنوان یک مرطوب کننده بعد از حمام به خوبی عمل کند. حتی می توانید از برخی مواد خام خود مانند کره شی به تنهایی برای کمک به حفظ رطوبت پوست خود استفاده کنید.

6. آنها هدایای بزرگ می دهند

اگر برای یافتن هدیه مناسب برای تولدها و دیگر تعطیلات تلاش می کنید، محصولات مراقبت از پوست DIY به کمک می آیند. شما می توانید برای همه افراد موجود در لیست خود چیزی بسازید. بسیاری از مردم عاشق دریافت این نوع خوراکی‌ها هستند که به تنهایی برای آنها هدر نمی‌دهند. هنگامی که به هدایای سریع برای معلمان و مهمانی های خانه دار نیاز دارید، به راحتی می توانید یکی از محصولات خانگی خود را بگیرید.

تنها چیزی که برای شروع ساخت محصولات مراقبت از پوست خود نیاز دارید یک ایده، انگیزه و مواد تشکیل دهنده است. Better Shea Butter همه چیزهایی را که برای شروع نیاز دارید دارد.