4 تا از بهترین پمادهای ضد قارچ پوستی خارجی+قیمت و نکات مهم

در این مطلب به کمک تحقیقات معتبر پزشکی در اروپا، شما را با بهترین مارک های پماد ضد قارچ پوستی خارجی آشنا می کنیم. عمده این پمادها در فروشگاههای لوازم بهداشتی-آرایشی موجود هستند.

راهنمای خرید بهترین پماد ضد قارچ

این پمادها به کشتن سلول‌های قارچ کمک می‌کنند. این پمادها عفونت‌هایی که روی پوست یا ناخن‌ها ایجاد می‌شود را برطرف می‌کنند و قرار نیست بصورت داخلی مورد استفاده قرار بگیرند. عفونت‌های پوستی قارچ از عفونت‌های داخلی شدیدتر نیستند، به همین دلیل می‌توانید این پمادها را از داروخانه تهیه کنید.

حتما بخوانید: قرص ضد قارچ ایتراکونازول–نحوه استفاده، عوارض و سایر نکات مهم

ممکن است در هرجای بدنتان قارچ داشته باشید، اما بصورت معمول قارچ روی پاها ایجاد می‌شود. پایین بودن سیستم ایمنی بدن از عواملی است که می‌تواند منجر به ایجاد عفونت‌های قارچی بشود. ما در اینجا نکاتی که باید هنگام خرید کرم رعایت کنید را به همراه عوامل ایجاد قارچ و راههای مبارزه با آن برای شما بیان می‌کنیم.

برای خرید پماد ضد قارچ این سوالات را از خود بپرسید

به‌‌دنبال درمان چه‌نوع قارچی هستید؟

انواع مختلف قارچ به کرم‌های ضدقارچ مختلف نیاز دارند. بسته‌بندی یا بروشور کرم می‌تواند نشان‌دهنده کارایی کرم در درمان نوع قارچ باشد. درغیر اینصورت، به اجزای آن نگاه کنید. برای مثال، تربینافین برای درمان کچلی قارچی، خارش میان‌‌پاها، و پای ورزشکاران مناسب هست. میکونازول علاوه بر موارد بالا برای درمان عفونت‌ نیز مناسب است. برخی از کرم‌ها حاوی ترکیباتی هستند که می‌تواند برای درمان علایم دیگری مثل سوزش و التهاب مناسب باشد.

نیاز دارید که دارو چقدر قوی باشد؟

میزان موجود در کرم روی بسته‌بندی آن نوشته شده‌است. اگر به عفونت قارچی توجه نکنید ممکن است کرمی که تهیه می‌کنید توانایی درمان آن را نداشته باشد. اگر نتوانسید این عفونت را درمان کنید به دکتر مراجعه کنید، تا پمادی قویتر یا قرص به شما تجویزکند.

حتما بخوانید: خواص روغن بادام درختی شیرین برای پوست، مو و بدن+ طرز استفاده اصولی

آیا به دارویی آلرژی دارید؟

اگر به دارویی آلرژی دارید، به متخصص بگویید تا بهترین پماد را به شما تجویزکند.اگر داروی دیگری نیز مصرف می‌کنید بهتر است با پزشک خود مطرح کنید. و اگر از شرایط پوستتان آگاه نیستید به دکتر مراجعه کنید.

درنظر داشته باشید که برخی پمادهای واژنی که برای درمان عفونت‌های واژن مورد استفاده قرار می‌گیرد می‌تواند به وسایل پیش‌گیرنده مثل کاندوم‌ها آسیب واردکند.

چه مقدار دارو نیاز دارید؟

وابسته به شرایط پوست، ممکن است نیاز باشد بین چندروز تا چندهفته از پمادهای ضدقارچ استفاده کنید. باتوجه به مدت زمان درمان پمادی با اندازه مناسب تهیه کنید.

دارای پوست حساس یا شرایط خاص پوستی هستید؟

افرادی که پوست حساس دارند درکنار پماد ضدقارچ نیاز به یک مرطوب کننده یا ماده‌ای حاوی آلوئه‌ورا دارند تا از خشکی بیش از حد پوست جلوگیری شود. افرادی که اگزما دارند باید درمان مناسبی انتخاب کنند. پمادهای حاوی هیدروکورتیزول برای تسکین درد ناشی از خارش مفید باشد.

آیا پماد بدون بو برایتان اولویت دارد؟

اکثر پمادها دارای بویی خاص هستند، اما برای افرادی که به بوهای شدید حساس هستند پمادهای بدون بویی نیز وجود دارد.

برای افرادی که پوست حساسی دارند، پمادهای دارای بو ممکن است منجر به واکنش‌های آلرژیک پوست بشود. اکثر پمادهایی که برای درمان عفونت‌های واژن ساخنه شده‌اند رایحه گل دارند. اگر دارای پوست حساسی هستید؛ پماد ضد قارچ بدون بویی را تهیه کنید

حتما بخوانید: قارچ پوست سر- تاثیر بر ریزش مو، درمان طبیعی، شامپوها، تصاویر و نکات مهم

آیا باید یک پماد ضدقارچ ضدآب تهیه‌کنید؟

پماد ضد آب یک گزینه مناسب برای ورزشکاران یا افرادی است که زیاد عرق می‌کنند. همچنین برای افرادی که پس از استعمال پماد به حمام می‌روند نیز مناسب است.

انواع عفونت‌های قارچی

عفونت‌های قارچی مختلفی وجود دارد. درنمونه‌های خفیف استفاده از پماد، ژل و روغن مناسب است. غالب عفونت‌های سنگین با استفاده از قرص درمان می‌شود. در اینجا برخی عفونت‌های قارچی و علایم آن را مرور می‌کنیم. اگرتا حالا دچار عفونت قارچی نشده‌اید، حتما به پزشک مراجعه کنید.

  • پای ورزشکار: علایم آن ترک‌های دردناک و سوزش پوست در ناحیه پا و همچنین خارش شدید است.
  • خارش میان پاها: علایم آن خارش میان پاها و نواحی اطراف آن است.
  • عفونت قارچی(کچلی): این عفونت باعث ایجاد یک جوش حلقه‌ای شکل می‌شود و با تماس مستقیم قابل انتقال است.
  • عفونت واژن: علامت آن خارش در ناحیه واژن و ادرار نامنظم است. در این مورد بهتر است به دکتر مراجعه کنید.

حتما بخوانید: قارچ پوست سر- تاثیر بر ریزش مو، درمان طبیعی، شامپوها، تصاویر و نکات مهم

بهترین پمادهای ضدقارچ

1- ای سی ام مدل تریگوپکس (ارزان ولی موثر)

طبق نظر مصرف‌کنندگان بهترین پماد ضدقارچ این پماد است و برای شرایط مختلف پوست مناسب است. حاوی 2 درصد میکونازول برای درمان قارچ و روی اکسید برای تسکین پوست است. برای شرایط قارچی متفاوتی مناسب است. کنترل رطوبت نواحی چین خورده جلوگیری از عفونت، قارچ و التهاب ثانویه به کارایی این پماد افزوده است.

حتما بخوانید: این 6روش درمان کهیر و حساسیتهای پوستی بجای متدهای بی فایده خانگی

2- پماد ضدقارچ مارک Globe (بهترین ولی کمیاب)

اگر قارچ ملایمی دارید استفاده از این پماد مناسب است. حاوی 2 درصد میکونازول نیترات است که برای درمان خارش، مثل خارش میان پاها و پای ورزشکاران مناسب است. برای درمان عفونت‌های قارچی مناسب است. بوی ناخوشایندی دارد.

3- پماد ضد قارچ کلوتریمازول پارس یا ناژو (ارزان ولی موثر)

این پماد شهرت چندانی ندارد، اما ساختار آن بسیار عالی است و از قیمت کمتری برخوردار است. حاوی 1 درصد کلوتریمازول است که برای درمان قارچ بسیار مناسب است. به رفع خارش کمک می‌کند. این پماد نمونه مشابه ایرانی هم دارد و کاملا موثر می باشد.

  • قیمت حدود 45 هزار تومان
  • این محصول را می توانید از داروخانه ها خریداری کنید

حتما بخوانید: جدیدترین و بهترین روش درمان عفونت واژن با عسل (قطعی)

4- پماد ضد قارچ Lotrimin AF (پرامتیازترین در آمازون)

این پماد در وبسایت معتبر آمازون بالاترین امتیاز را توسط مصرف کنندگان کسب کرده است و قیمت آن هم متناسب است. حاوی 1 درصد کلوتریمازول است. برای درمان عفونت قارچی مناسب است. برای کنترل خارش و کاهش قرمزی مناسب است. قیمت ارزانی دارد. اگر به مدت زیادی در جایی گرم نگه‌داشته شود ممکن است فاسدشود.

دیدگاهتان را بنویسید