330 تیم ورزشی در استان زنجان فعالیت می کنند – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرنگار مهر ، جواد بازرگان ظهر یکشنبه در نشست خبری با اعلام اینکه ۲۶ مهر هفته تربیت بدنی است، گفت: هر ساله برنامه های مختلفی در این ایام برگزار می شود.

وی شعار هفته تربیت بدنی امسال را ورزش، نگرش مثبت و ایران قوی اعلام کرد و گفت: این شعار به خوبی بیانگر اهمیت فعالیت های ورزشی برای پیشبرد اهدافی همچون سلامت و قدرت جامعه ایرانی است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان زنجان گفت: اولویت این اداره کل حوزه قهرمانی و ورزش همگانی است و برای این امر امکانات مهیا شده است -ورزش همگانی.

بازرگان تاکید کرد: رسالت اصلی ورزش همگانی توسعه فرهنگ این رشته در استان است.

وی با بیان اینکه در سال های اخیر اقداماتی در خصوص توسعه ورزش انجام شده است، گفت: باید به ورزش اهمیت داده شود زیرا دیابت یکی از عوارض کم تحرکی در جامعه است.

پیمانکار جدید برای ساخت استادیوم ورزشی 15 خرداد زنجان انتخاب شد

مدیرکل ورزش و جوانان استان زنجان در خصوص وضعیت 15 زمین ورزشی خرداد زنجان گفت: پس از بازرسی ها و بازدیدهای فراوان رئیس شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور، تاجر سابق برکنار شد. از میدان 15 خرداد زنجان و اپراتور جدید کار می کرد. امیدواریم طلسم را در این ورزشگاه بشکنیم.

بازرگان افزود: این پروژه باید با تخصیص اعتبارات لازم تکمیل شود و در این راستا برآورد شرکت برای توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور 54 میلیارد تومان است اما کارآفرین جدید این مبلغ را 84 میلیارد تومان عنوان کرد. .

مدیرکل ورزش و جوانان استان زنجان به فعالیت 330 هیئت ورزشی در استان زنجان اشاره کرد و گفت: کمیته کار، دانش آموزی و سه دانش آموز در استان زنجان فعال هستند.

بازرگان به برگزاری 300 جشنواره و 500 مسابقه در سطح کشوری و لیگ اشاره کرد و گفت: 6500 نفر در 6 ماهه نخست امسال به زنجان رفتند و در مسابقات مختلف شرکت کردند.

وی همچنین افزود: المپیاد استعدادهای برتر در استان برگزار می شود و زنجان میزبان مسابقات صخره نوردی بانوان و آقایان است.

مدیر کل ورزش و جوانان استان زنجان گفت: ۶۳۷ مدال کشوری و ۳۶۹ مدال بین المللی توسط ورزشکاران زنجانی کسب شد.