3 کشته در حمله پهپاد ترکیه در شمال سوریه – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) از حمله پهپاد ترکیه به شمال این کشور خبر داد.

بر اساس این گزارش، حومه شهرک ملاسبات در منطقه غربی القامشلی در شمال منطقه الحسکه مورد حمله پهپادهای ترکیه قرار گرفت.

منابع محلی اعلام کردند که یک پهپاد ترکیه یک خودرو را در حومه شهر ملاسباط هدف قرار داد که در نتیجه آن چندین نفر کشته شدند.

در همین حال منابع از کشته شدن سه نفر در این حمله پهپادی خبر دادند.

در همین حال، به گزارش سانا، در حمله ترکیه به چندین محله در شهر قامشلی و چند شهر نزدیک در شمال الحسکه، یک شهروند سوری کشته و چندین زن و کودک زخمی شدند.

لازم به ذکر است که ترکیه نیروهای خود را در شمال عراق و سوریه برای مبارزه با تروریست های پ.ک.ک مستقر کرده و در حال انجام حملات هوایی به شمال این کشورها است. اقداماتی که با واکنش شدید دولت های قانونی و قانونی بغداد و دمشق مواجه شده است.

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه روز دوشنبه در یک سخنرانی تلویزیونی اعلام کرد که آنکارا از طرح خود برای ایجاد خط دفاعی 30 کیلومتری در مرزهای جنوبی و شمالی سوریه دست نخواهد کشید.

اردوغان در ادامه بر فعالیت نظامی این کشور در شمال سوریه تاکید کرد و افزود: امیدوارم مدت زیادی طول نکشد که مناطق باقیمانده شمال سوریه از وجود گروه های تروریستی پاکسازی شود.(یک تکه). PKK و YPG)، این منطقه امن 30 کیلومتری (در مرز سوریه) باید ایجاد شود.