3 دوز واکسن لازمه ورود چهل گردشگر است – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، بهرام عین اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به تزریق سه نوبت واکسن کرونا به عنوان پیش شرط حضور زائران در مراسم اربعین امسال، افزود: همه مسافران باید از واکسن دریافت کنند. سه دوز واکسن قبل از پذیرش

عین اللهی با بیان لزوم ارائه خدمات بهداشتی مطلوب به زائران گفت: برای زائرانی که امسال به این سفر معنوی مشرف می شوند، ماموریت انجام شده و نیازی به رفتن نیست.

وی درباره برگزاری جشنواره اربعین در تابستان گفت: تمرکز ما برای این جشنواره مدیریت گرما است و وزارت بهداشت و مرکز اربعین پیش بینی های لازم را در این خصوص انجام داده و تهویه مطبوع و خدمات مراقبتی و بهداشتی را انجام داده اند. از گرمای مهمانان جلوگیری می کند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همچنین بر لزوم احداث مرکز بهداشتی درمانی در مرکز اربعین سفارت ایران تاکید کرد و گفت: در این مرکز در صورت دعوت از سرمایه گذاران، سفارتخانه ها و کارآفرینان در سایر کشورهای اسلامی، تنوع باعث جلب مشارکت مردمی می شود. . متخصصان علوم پزشکی و بسیج دانشگاه‌ها نیز باید اقدامات کاملی را برای آموزش مدیران موکب و گروه‌های هدف برای پیشگیری از بیماری و ارائه خدمات بهداشتی به موقع و جامع به گردشگران ایرانی انجام دهیم.

عين اللهي پيشنهاد داد با افزايش تردد معابر به تردد توجه شود.

جلسه ستاد اربعین با حضور عین اللهی وزیر بهداشت، محمدکاظم الصادق سفیر جمهوری اسلامی در عراق، حسن پلارک رئیس کمیته مشارکت های مردمی و سایر اعضای مرکز برگزار شد.