202 شهید فلسطینی از ابتدای سال جاری تاکنون جان باختند – خبرگزاری مهر ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد که از ابتدای سال جاری تاکنون 202 فلسطینی در اثر اشغالگری رژیم صهیونیستی به شهادت رسیده اند.

این وزارتخانه تایید کرد که 150 نفر در کرانه باختری و 52 نفر در نوار غزه شهید شدند.

اعلام این آمار زمانی اعلام شد که منابع فلسطینی از شهادت «محمد مرده الله»، یک جوان فلسطینی که توسط سربازان اسرائیلی در نابلس زخمی شد.

این جوان فلسطینی چند ماه پیش در حمله نظامیان رژیم صهیونیستی در شهر نابلس مجروح شد و سرانجام شب گذشته به دلیل شدت جراحات وارده جان باخت.

از سوی دیگر سازمان ملل در گزارشی با عنوان «هزینه سلام «وضعیت اقتصادی رژیم صهیونیستی برای کشور فلسطین» فاش کرد که در نتیجه محدودیت ها و موانع ایجاد شده توسط این رژیم، اقتصاد فلسطین 50 میلیارد دلار خسارت وارد کرده است. بر اساس این گزارش، خسارت وارده به اقتصاد فلسطین از سال 2000 تا 2020 معادل سه برابر تولید ناخالص داخلی کرانه باختری در سال 2020 و بیش از 2.5 برابر کل تولید ناخالص داخلی فلسطین در همان سال است.

لازم به ذکر است منطقه «ج» در کرانه باختری اشغالی حدود 60 درصد کرانه باختری است که شهرک های صهیونیست نشین در آن واقع شده و تحت حفاظت و کنترل کامل غیرنظامی رژیم صهیونیستی قرار دارد.

بر اساس گزارش سازمان ملل متحد، حتی در آن زمان قطعنامه های شورای امنیت و مجمع عمومی سازمان ملل که بر قانونی بودن شهرک سازی های صهیونیستی تاکید دارد، اما این شهرک ها هر روز در حال گسترش هستند.

در گزارش سازمان ملل همچنین آمده است: مقامات رژیم صهیونیستی، مشوق هایی برای شهرک سازی پرستار و بازرگانان برای تسهیل پروژه های صنعتی و کشاورزی، که صدها هزار صهیونیست را تشویق به اسکان کردند، فراهم می کنند.