20 پروژه گردشگری گلستان افتتاح شد – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرنگار مهر، عصر چهارشنبه همزمان با هفته گردشگری مراسم افتتاحیه مرکز پروژه های اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گلستان برگزار شد.

در این مراسم که با حضور سید محمدرضا سیدالنگی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گلستان، محمدجواد سواری مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گلستان، محمدباقر مولایی فر فرماندار کردکوی برگزار شد. منطقه و جمعی از مسئولان استانی و شهری در شهرستان کردکوی 20 طرح گردشگری در استان انجام شد. گلستان تأسیس شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گلستان گفت: در این مراسم 20 طرح گردشگری با سرمایه گذاری 1500 میلیارد ریال در بخش خصوصی افتتاح شد و برای 116 نفر به صورت مستقیم شغل ایجاد کرد.

محمدجواد سواری افزود: پروژه گردشگری قابل افتتاح شامل هتل، 17 اقامتگاه بوم گردی، مرکز گردشگری و هتل است.

وی گفت: این چند پروژه با بیش از 17 هزار متر مربع زیربنا در حال حاضر در استان اجرا شده و افتتاح آن 98 اتاق و 415 تخت به ظرفیت استان می افزاید.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلستان با اشاره به توانایی دیوار بزرگ گرگان در جذب گردشگری داخلی و خارجی گفت: دیوار گرگان یکی از آثار تاریخی منحصر به فرد در سطح ملی است که متأسفانه دارای مورد بی توجهی قرار گرفته و احیا و مرمت آن دغدغه سالیان متمادی مردم و مسئولان استانی و کشوری بوده است.

سوارزی افزود: پانزدهمین دوره جشنواره بین المللی فرهنگ پس از دو سال وقفه به دلیل شیوع ویروس کرونا در آبان ماه سال جاری در استان برگزار می شود و از هموطنان و مسئولان کشوری برای حضور در این رویداد فرهنگی دعوت به عمل می آورد.