19 شهردار و 41 استاندار گیلان به مراجع قضایی معرفی شدند – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرنگار مهر، رضا زمانی بعدازظهر سه شنبه در جلسه کارگروه مدیریت پسماند گیلان اعلام کرد روزانه حدود ۲۵۰۰ تن زباله در استان تولید می شود.

مدیرکل محیط زیست گیلان با اشاره به اینکه 100 درصد زباله های بیمارستانی غیرخطرناک می شوند، افزود: 70 درصد زباله های کلینیک ها و مطب ها توسط دو شرکت بی ضرر است.

وی با بیان اینکه 26 گورستان رسمی در گیلان وجود دارد، تصریح کرد: این پمپ ها وارد رودخانه ها و کارخانه ها می شود. کود آنها همچنین با تمام ظرفیت خود کار نمی کنند.

زمانی با اشاره به اینکه گیلان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان زباله است، ادامه داد: 82 درصد فاضلاب استان وارد رودخانه ها و طبیعت می شود و بسیاری از مناطق به ویژه رودخانه های گیلان آلوده است.

وی تصریح کرد: از سال گذشته تاکنون 19 شهردار و 41 بخشدار به دلیل کوتاهی در انجام وظایف خود در زمینه مدیریت پسماند به دادگاه معرفی شده اند.

زمانی افزود: ارائه بخش مرکزی استان به شرکت های سرمایه گذاری، اجرای طرح های زباله سوز، ارائه سازمان و مدیریت شهری استان به شعب وزارت کشور از جمله پیشنهادات برای مدیریت بهتر پسماند است. در گیلان قلمرو