16 کشتارگاه در آذربایجان غربی در روز عید قربان آماده کشتار دام هستند خبرگزاری ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دامپزشکی آذربایجان غربی، سید امید خلیل زاده با بیان اینکه بیش از 800 بیماری واگیردار قابل انتقال به انسان وجود دارد که نیمی از آنها از حیوانات است، گفت: شهروندان از انتقال این بیماری جلوگیری کنند. مرض. حیوان قربانی را در یک کشتارگاه مجاز بکشید.

به گفته مدیرکل دامپزشکی آذربایجان غربی: بیش از 800 بیماری عفونی قابل انتقال به انسان وجود دارد که نیمی از آنها از حیوانات است.

وی یادآور شد: از جمله بیماری های عفونی قابل انتقال از دام به انسان می توان به تب کریمه کنگو، سل، تب مالت و هاری اشاره کرد که در اثر ذبح دام بدون شرع به انسان منتقل می شود.

خلیل زاده درباره نظارت بهداشتی برای پیشگیری از بیماری های مشترک انسان و دام افزود: 19 اکیپ منظم و 46 تیم سیار اداره کل دامپزشکی استان با 120 نفر حضور دامپزشکان، بازرسان گوشت و بازرسان مذهبی هوشیاری کامل در این زمینه دارند. محوطه. نظارت بر این استان در روز عید قربان (یکشنبه 19 تیرماه) انجام شود.

وی مصرف گوشت بلافاصله پس از ذبح و خارج از کشتارگاه را خطرناک دانست و ادامه داد: این فعالیت خطر ابتلا به بیماری های مشترک در دام و انسان را افزایش می دهد، گوشت باید بین صفر تا چهار درجه سانتیگراد به مدت 24 ساعت در یخچال نگهداری شود و سپس مصرف شود. .

خلیل زاده گفت: مرکز اجرایی کنترل ذبح دام مستقر در اداره کل دامپزشکی آذربایجان غربی با شماره تلفن 32778701 و تلفن دامپزشکی 32426848 و 3242694 آماده اطلاع رسانی در روز عید سعید قربان می باشد. شبکه شهری ارومیه و سامانه ارتباطی 1512 از ساعت 7 الی 13 که راهنمایی و پاسخ به سوالات شهروندان است.