14 کشته در حمله مسلحانه در کنگوی دمکراتیک – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیه الیم، پیگیری حمله مسلحانه در منطقه ای در شمال شرق جمهوری دموکراتیک کنگو 14 غیرنظامی کشته شدند.

به گزارش رسانه های محلی، منابع محلی روز یکشنبه گفتند که افراد مسلح نیروهای دموکراتیک به یک قبیله در این منطقه حمله کردند که شنبه شب بود. ایتوریآنها 14 نفر را با چاقو کشتند.

این منابع افزودند که یک فرد مسلح دو تن دیگر را زخمی و 36 خانه را در این شهرک به آتش کشیده است.

دهیار روستا گفت: قربانیان حمله جنایتکاران در قبر دفن شدند.

منابع محلی علت این حمله را عدم استقرار نظامی در این منطقه عنوان کردند که شاهد فعالیت بسیاری از گروه های مسلح است.

لازم به ذکر است که ائتلاف نیروهای دموکراتیک که گروه تروریستی داعش آن را یکی از شاخه های خود در آفریقای مرکزی می نامد، یکی از فعال ترین گروه های مسلح در منطقه است که به کشتار هزاران غیرنظامی در کنگو و کنگو متهم شده است. آورده شده. حمله خونین در اوگاندا

باید گفت که جمهوری دموکراتیک کنگو که به نام جمهوری دموکراتیک کنگو، کنگو نیز شناخته می شود. زئیر یا کنگو کینشاسا همچنین به عنوان کشوری در مرکز آفریقا و پایتخت آن شناخته می شود کینشاسا است.

جمهوری دموکراتیک کنگو بزرگترین کشور در جنوب صحرای آفریقا، دومین کشور بزرگ آفریقا و یازدهمین کشور بزرگ در جهان است. این کشور با بیش از 90 میلیون نفر جمعیت شانزدهمین کشور پرجمعیت جهان و چهارمین کشور پرجمعیت آفریقا است.