14 تروریست داعش در بغداد دستگیر شدند – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، منابع امنیتی عراق در بیانیه ای اعلام کردند که ۱۴ تروریست داعش از جمله چند تن از سرکردگان این گروه در بغداد پایتخت عراق دستگیر شده اند.

بر اساس این گزارش، منابع امنیتی عراق اعلام کردند که این بخشی از یک سری دستاوردها در مبارزه با تروریسم و ​​جستجوی بقایای گروه تروریستی داعش در جریان عملیات امنیتی مبتنی بر اطلاعات است.در بغداد، 14 عضو داعش حضور داشتند. گروه تروریستی گروه ها از جمله برخی از رهبران اصلی گروه دستگیر شدند.

در این بیانیه آمده است که ارتش عراق از قبل اقدام کرده و از ابزارهای فنی برای تعقیب اهداف مورد نظر استفاده کرده و عملیات های مختلفی را در التاجی، الشعب، حر رجب، کاسیبه در المدائن، العریفیه در پل دیالی، ابوغریب انجام داده است. ، غزالیه. ، الدوره و پست بغداد واسط را اعمال کردند.

منابع عراقی از دستگیری سرکردگان کلیدی داعش مانند ابوصفانه، ابوعمر و ابومصعب در این مراسم خبر دادند.

در همین حال، یحیی رسول، سخنگوی فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق روز شنبه از کشته شدن چند تن از عناصر تکفیری داعش در این کشور خبر داد.

بر اساس این گزارش، سخنگوی فرماندهی ارتش عراق گفت: نیروهای امنیتی عراق در عملیات‌های مختلف در استان کرکوک، نینوا و دیالی تعداد زیادی از بازماندگان را در تکفیری‌ها به هلاکت رساندند.

یحیی رسول در این خصوص گفت: نیروهای امنیتی عراق در عملیات های خود در سه استان مذکور در شناسایی و کشتن 13 عنصر باقی مانده داعش موفق بوده اند.