125 میلیون هکتار از اراضی کشور دچار کم آبی است – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانهوشنگ جزی وی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه 125 میلیون هکتار از اراضی کشور دچار کم آبی است، گفت: سالانه حدود 16.4 تن در هکتار تخریب خاک این اراضی است.

وی با اشاره به اینکه مساحت سد اصلی وزارت نیرو حدود 42 میلیون هکتار است، ادامه داد: تلفات آب در رسوبات سد اصلی معادل 250 میلیون متر رسوب است که حداقل سه مکعب است. اینجا وارد سد شوید کشور.

مدیرکل دفتر مدیریت آب و حفاظت اراضی سازمان ملی بهداشت خاطرنشان کرد: سالانه بین 6 دهم تا 1.2 تن هر هکتار حداقل ممکن است در کشور اتفاق بیفتد، بنابراین وضعیت کشور اینگونه نیست. خیلی خوب. شرایط اصطکاک زمین

هر ساله وزش باد در کشور به 20 تن در هکتار می رسد

جزی وی با بیان اینکه حدود 32 میلیون هکتار از مساحت کشور را مناطق بیابانی تشکیل می دهد که در این مناطق تحت تاثیر باد قرار می گیرند، گفت: میانگین تندباد در اراضی کشور 20 تن در هکتار در سال است.

وی در باره وی درباره تخریب تالاب های کشور و خطرات تبدیل آنها به گرد و غبار گفت: اداره حفاظت محیط زیست تالاب ها را مدیریت می کند اما آنچه باید به آن توجه کنیم اجرای برنامه است. حوزه های آبخیز به عنوان تالاب ها می توانند خطرناک باشند. نباید پشت سر گذاشت.» به محیط ربط دارد.

جزی وی افزود: برای مدیریت کامل استخر باید همه تجهیزات دست به دست هم بدهند تا با حفاظت از آب، خاک و پوشش گیاهی، آب از قسمت بالای حوضه و به طور مثال به گاوخونی یا دریاچه ارومیه سرازیر شود. “

مدیرکل مدیریت آب و حفاظت اراضی اتحادیه کشوری منابع طبیعی تصریح کرد: از این رو وزارت نیرو، انجمن منابع طبیعی، سازمان های محیط زیست، کشاورزی و ابزاری سیاسی برای عقبه تالاب‌های کشور که تا به حال تجربه نکرده‌ایم باید با هم همکاری کنند، به‌ویژه در مناطق پر آب.

طرح ورزش با مدیریت کامل کارون بزرگ آغاز شد

جزی نشان می دهد که قبلاً یک برنامه مدیریت کامل در میان بود بین المللی وی با بیان اینکه به صورت پایلوت برای سه حوضه کوچک در کشور اجرا شده است، گفت: برای اولین بار برنامه مدیریت کامل در حوضچه بزرگ کارون به مساحت 6.4 میلیون هکتار و 6 استان کشور را در بر می گیرد. . . برمی انجام شده.

وی از مدیریت کامل آب کارون بزرگ با همکاری یک گروه ژاپنی خبر داد ریختن اضافه شد: هر طرح پایلوت برای 6 استان اصفهان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، فارس، لرستان و خوزستان انتخاب شده و پایلوت ها انجام می شود و هماهنگی همه بخش ها را دنبال می کنیم. در سراسر حوضه کارون .

مدیرکل دفتر مدیریت رودخانه ها و حفاظت از اراضی اتحادیه کشوری منابع طبیعی کشور اعلام کرد: برنامه هماهنگی که با استانداران، فرمانداران و ادارات انجام می دهیم امور مدیریتی مربوط به طرح آزمایشی نیست بلکه مربوط به تفکر، مدیریت و مدیریت است. برنامه ریزی. ریختن کارون هیجان زده است که ما جلو می رویم اما اقدام اجرایی و مشارکت مردمی در پایلوت است.

جزی وی اجرای برنامه جامع مدیریت قنوات در کشور را بخشی از سیاستی دانست که باید در حفظ منابع معدنی و آب کشور دنبال کنیم.

حوضه کارون اولین تجربه بین المللی مدیریت مشارکتی است

وی خاطرنشان کرد: برنامه اجرایی مدیریت زیستگاه آب را برای تمام مناطق کشور در دستور کار داریم، اما طرحی مشارکتی که از بالا به پایین با هماهنگی و هماهنگی درون دولت و همزمان انجام می شود. در میان مردم، تا کنون در پارک های ملی کشور بزرگ ناتمام است و حوضه کارون اولین تجربه در مدیریت منطقه آبی است.

مدیرکل دفتر مدیریت آب و حفاظت اراضی انجمن ملی منابع طبیعی خاطرنشان کرد: در سمیرم اصفهان و زیر استخر پایلوت این برنامه کامل است. جگ جگ بر اساس همکاری فرماندار این شهرستان صورت گرفت.

جزی وی افزود: با همکاری فرماندار سمیرم مقرر شد کمیته شهرستانی با حضور نمایندگان مردم و مدیریت شهری تشکیل شود و جلسه ای با اهالی شهرک قلعه قدم برگزار شود. در مورد آن

به گزارش خبرنگار مهر، مدیرکل دفتر مدیریت آب و حفاظت اراضی انجمن ملی منابع طبیعی با حضور تیمی از یک شرکت ژاپنی. اگر روز چهارشنبه برای بازدید میدانی و تهیه طرح کامل مشارکت در مدیریت آب حوزه آبخیز کارون بزرگ به شهرستان سمیرم استان اصفهان سفر کردند. مدیرکل منابع طبیعی و مدیریت آب استان اصفهان و هیئت همراه نیز در محل حاضر شدند.

10 درصد از حوزه و سرشاخه های کارون بزرگ در دو روستای سمیرم و فریدونشهر در استان اصفهان واقع شده است.