120 گونه پرنده زمستانی در استان بوشهر زندگی می کنند – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرنگار مهر، خسرو درویشی صبح چهارشنبه در نشست خبری اظهار داشت: استان بوشهر یکی از بهترین مناطق برای حضور پرندگان مهاجر زمستان در این استان است.

وی با بیان آغاز مهاجرت پرندگان مهاجر به آب انبارها، سواحل و تالاب های استان بوشهر، افزود: پرندگان مهاجر از آبان ماه از منطقه شمال وارد جنوب استان می شوند و تا فروردین ماه سال بعد در استان بوشهر می مانند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست استان بوشهر با اشاره به اینکه پرندگان زمستانی در تالاب های داخلی، ساحلی و دریایی زندگی می کنند، خاطرنشان کرد: بر اساس اعداد و ارقام، 120 گونه پرنده در استان بوشهر زندگی می کنند و اوج وجود آنهاست. در دسامبر پرندگان است

بیشتر این پرندگان باکلان، کاکادو، پلیکان، جرثقیلفلامینگو، اردک، دارنا، سلیم، طیور، غاز، لک لک و اعلام کرد: پارک ملی نایبند عسلویه دیر نخیلومنطقه مرطوب حلش کنمناطق ساحلی و آب انبارها زیستگاه و زیستگاه مهم پرندگان مهاجر هستند.

پارک ملی دریایی درویشی نخیلو این یکی از مهم ترین زیستگاه های پرندگان مهاجر است: هزاران پرنده در پارک ملی دیر-مارین. نخیلو زندگی می کنند که زیبایی خاصی به این مجموعه بخشیده است.