11 چالش تناسب‌‌ اندام برای سال 2020

مدت زمان لازم برای خواندن این مطلب: 3 دقیقه

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 رای)
Loading…

من علاقه‌‌ای به آرزوی سال جدید ندارم، اما معمولاً با شروع سال جدید تصمیم می‌‌گیرم تغییراتی در روند تمریناتم اعمال کنم. به‌عنوان یک مقاله‌نویس در حوزه تناسب‌‌اندام، زمان زیادی را برای شرکت در کلاس‌‌های جدید، بررسی‌‌ رژیم‌‌های غذایی و تمرینات سپری می‌‌کنم. بسیاری از روش‌‌ها بیهوده هستند، اما برخی اوقات ترجیح می‌‌دهم صرفاً به‌عنوان تنوع آن‌ها را انجام دهم. امسال نیز قصد دارم برخی از چالش‌‌های جدید را با شما در میان بگذارم.

تمام آرزوهای دستیابی به تناسب‌‌اندام نباید مربوط به کاهش وزن یا افزایش حجم عضلات باشند. شما ممکن است تغییرات دیگری را برای خود در نظر بگیرید که ازجمله آن‌ها می‌‌توان به خواب بیشتر، نوشیدن آب بیشتر، سپری کردن زمان برای سلامت ذهنی، یک تفریح جدید، افزودن شنا سوئدی یا دراز و نشست به برنامه تمرین خود اشاره کرد. برخی از این موارد اگرچه خیلی ساده به نظر می‌‌رسند، اما می‌‌توانند تأثیر قابل‌‌توجهی بر پیشرفت و سلامتی شما داشته باشند.

در این مقاله شما را با چالش‌‌های جدیدی آشنا خواهیم کرد که ازجمله آن‌ها می‌‌توان به 10 دقیقه مدیتیشن یا 20 دقیقه زودتر از خواب بیدار شدن اشاره کرد. این چالش‌‌ها بسیار ساده و درعین‌حال مؤثر هستند. با ما همراه باشید.

20 دقیقه زودتر خوابیدن

آیا هر شب 7 الی 8 ساعت می‌‌خوابید؟ برخی افراد فرصت کافی برای خواب ندارند. اما با 20 دقیقه زودتر خوابیدن، می‌‌توانید انرژی بیشتری داشته و استرس خود را کاهش دهید.

مدیتیشن انجام دهید

با استفاده از مدیتیشن ذهن خود را آرام کنید. آغاز این روش در ابتدا ممکن است اندکی دشوار باشد. ما انجام تمرینات مدیتیشن به مدت 5 الی 10 دقیقه در روز را توصیه می‌‌کنیم.

انجام روزانه 20-25 شنا سوئدی

شاید در حال حاضر بتوانید شنا سوئدی را با 50 تکرار انجام دهید، اما تعیین یک هدف تناسب‌‌اندام روزانه روش مناسبی برای افزایش انگیزه است. شما می‌‌توانید در ابتدا با عددی کم شروع کرده و به‌تدریج خود را به چالش بکشید.

قبل از هر وعده‌‌غذایی یک مشت بادام بخورید

اگر با مشکل پرخوری مواجه هستید، بهترین راه‌‌حل این است که از غذاهای سرشار از چربی و پروتئین استفاده نمایید تا مدت بیشتری سیر باشید. بررسی‌‌ها نشان می‌‌دهند که مصرف بادام قبل از وعده‌‌غذایی به افزایش حس سیری کمک کرده و مانع از پرخوری می‌‌شود و درنتیجه بسیاری از افراد می‌‌توانند با استفاده از این روش وزن خود را کاهش دهند.

مصرف پروتئین بیشتر برای افزایش انرژی بدن

شاید به این موضوع توجه نکرده باشید که پروتئین دریافتی شما کمتر از میزان پروتئین موردنیاز بدن است. بررسی‌‌ها نشان می‌‌دهند که بسیاری از افراد در حدود 40 گرم کمتر از پروتئین موردنیاز بدن خود پروتئین دریافت می‌‌کنند. با افزایش مصرف پروتئین، انرژی بدن افزایش‌یافته و حس سیری نیز بیشتر می‌‌شود. حتماً این روش را امتحان کنید.

مرتب کردن رختخواب

این موضوعی بود که ما در ابتدا به آن تردید داشتیم، اما سپس اعتماد به آن بیشتر شد. مرتب کردن رختخواب بعد از بیداری منجر به کاهش استرس شده و سایر عادت‌‌های زندگی سالم را تقویت کرده و به خواب بهتر نیز کمک می‌‌کند.

تمرین به مدت 10 دقیقه در روز

یکی از نویسندگان مقالات ما روش بسیار خوبی ارائه داده است. وی یک ویدئوی تمرین 10 دقیقه‌‌ای دریافت کرده و هرروز تمریناتی را با آن انجام می‌‌دهد. اگر شما مبتدی هستید، 10 دقیقه تمرین در روز بسیار عالی است. اگر قصد دارید تمرینات بیشتری انجام دهید، می‌‌توانید تمرینات دوره‌‌ای را نیز به‌تدریج در کنار تمرینات 10 دقیقه‌‌ای انجام دهید.

پیاده‌‌روی به میزان 10000 15000 گام در روز

حتی اگر هر هفته 4 الی 5 روز تمرین می‌‌کنید، محدودیت‌‌های شغل پشت میز یا انجام تکالیف مدرسه و دانشگاه منجر به محدودیت تحرک شما می‌‌شوند. شما می‌‌توانید یک مچ‌‌بند FitBit، اپل واچ یا گام شمار خریداری کرده و انگیزه خود برای پیاده‌‌روی را افزایش دهید. ما 15000 قدم در روز را توصیه می‌‌کنیم، اما شما می‌‌توانید با میزان کمتر آغاز نموده و به‌تدریج تعداد گام‌‌های روزانه را افزایش دهید.

انجام تمرینات یوگا

ترکیب حرکات کششی، مدیتیشن و مراقبت از خود در طی جلسات تمرین یوگا بسیار عالی است. شما می‌‌توانید روزانه 5 الی 10 دقیقه تمرینات یوگا انجام دهید و با استفاده از آن می‌‌توانید قدرت و تمرکز خود را افزایش دهید.

مصرف روزانه 3 تا 4 لیتر آب

شاید همه افراد به این چالش علاقه‌‌ای نداشته باشند، اما اگر تأمین آب موردنیاز بدن را نادیده بگیرید، شاید با مشکلات متعددی مواجه شوید. آب فواید متعددی دارد که ازجمله آن‌ها می‌‌توان به کاهش وزن و صافی پوست اشاره کرد. مصرف آب بیشتر به سلامت ذهنی شما نیز کمک می‌‌کند.

محدودیت استفاده از غذاها و نوشیدنی‌‌های ناسالم

بررسی‌‌های متعدد حاکی از تأثیرات نامطلوب قند افزوده هستند. اگرچه حذف نوشیدنی‌‌ها و غذاهای شیرین چالش بسیار سختی است، اما بااین‌حال می‌‌توانید برخی از بزرگ‌ترین منابع قندی را حذف کنید. از مصرف بیش‌ازحد نوشیدنی‌‌هایی نظیر نوشابه، چای و آبمیوه خودداری کنید. برخی از محصولات غذایی دیگر نظیر ماست و کچاپ نیز حاوی قند هستند، بنابراین قبل از خرید این محصولات برچسب آن‌ها را بررسی کنید.


تالیف:

تن‌ورز (اقتباس از مقاله‌ای از سایت msn.com)

در صورت استفاده از این مقاله، نام و آدرس تن‌ورز را به عنوان منبع ذکر کنید. 

عضو کانال تلگرام و اینستاگرام تن‌ورز شوید. برای عضویت بر روی عکس زیر کلیک کنید. 

دیدگاهتان را بنویسید