1000 پنل خورشیدی بر روی پشت بام مددجویان کمیته امداد گلستان نصب می شود – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرنگار مهر، عیسی بابایی بعدازظهر پنجشنبه در حاشیه جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه توسعه اظهار داشت: یکی از سیاست های ابلاغی در زمینه توانمندسازی مشتریان نیازمند، تامین درآمد پایدار برای خانواده های نیازمند با اجرای طرح طرح اقدام برای استفاده از پنل های خورشیدی و نصب نیروگاه پنج کیلوواتی در پشت بام خانه قرار دارد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) گلستان با اشاره به اعلام سهمیه 500 طرح پنل خورشیدی در سال جاری برای این استان افزود: خوشبختانه با شناسایی متقاضیان احتمالی برای اجرای این طرح پروژه با اولویت مناطق محروم درخواست افزایش این تعداد به 1000 به دفتر ارسال شده است. ستاد را اعلام کردیم.

وی تصریح کرد: اقدامات انجام شده توسط شهرستان به فرمانداران استان اعلام و از شرکت توزیع برق، فرمانداری و بخشداری درخواست شد تا با هماهنگی و همکاری، بیشترین درآمد را به دست آوریم. منابع طبیعی و کسب و کار را به مشتریان کمیته کمک رسانی.

بابایی از آمادگی کمیته مساعدت برای اجرای طرح تولید برق پنج کیلوواتی در قالب پنل های خورشیدی برای مشمولان و پنج دهک اول جامعه خبر داد و افزود: 100 تا 120 میلیون وام در قالب وام به متقاضیان این پروژه و طبق توافق شرکت توزیع کننده برق خرید برق تولیدی را تا 20 سال تضمین می کند و از این طریق هر دو وام را از این فروشگاه پرداخت می کنند. برق تولید می کند و به توانمندسازی خانواده های فقیر کمک می کند.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) گلستان در این جلسه از استاندار خواست تا برای پرداخت زیرساخت های مربوطه در استان یک یا دو بانک ویژه در نظر گرفته تا از بازپرداخت وجه فروش محصولات اطمینان حاصل شود. برق و تسریع در اجرای این طرح توسعه و توسعه اقتصادی استان.