10 درصد کشورهای خارجی به مرکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی قم مراجعه می کنند – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرنگار مهر، محمد حیدری در سخنانی پیش از خطبه های نماز جمعه قم اظهار داشت: جهاد دانشگاهی در سال 59 به دستور امام خمینی (ره) تشکیل شد و از آنجا که اولین مأموریت بر اساس جوانان نخبه و متاثر بود. . در عرصه دین و انقلاب

حیدری ادامه داد: جهاد دانشگاهی در حوزه پژوهشی، فرهنگی و آموزشی ماموریت دارد و حدود 20 سال است که در حوزه کاری فعال است. فارغ التحصیل نیز دخالت کرده است.

وی گفت: ما اخیراً در مورد مشاغل کوچک و مشاغل خانگی در کانون توجه بوده ایم و در سال گذشته توانستیم بیش از 1500 جوینده کار را پس از آموزش یا کسب مهارت با صاحبان مشاغل مرتبط کنیم تا مشاغل خانگی رونق یابد. “

محمد حیدری افزود: جهاد دانشگاهی در استان قم به عنوان یکی از شعبات سازمان تازه تاسیس در استان قم خدمت ویژه محسوب می شود. آه تو که در جهاد دانشگاهی ارائه می شود، ارائه خدمات ویژه پزشکی ناباروری است که توسط زنده یاد دکتر زنده یاد. سعید کاظمی آشتیانی. تقریباً هر سال شخصی که مقام معظم رهبری از ایشان یاد می کردند و این تعبیر را به کار می بردند که ایشان از کسانی بودند که در انقلاب رشد خوبی داشتند.

رئیس اداره جهاد دانشگاهی استان قم گفت: باعث افتخار ماست که این دانشمند سعید و آن مرحوم این دلبستگی را به مردم قم داشتند که در سال 77 به قم آمدند و گفت وگوی خدمات درمانی را برقرار کردند. ناباروری که بعداً با تلاش اعضای جهاد دانشگاهی استان قم این مرکز به عنوان مرکز سوم در زمینه درمان ناباروری در کشور قرار گرفت که دارای مراجعین از قم است که 40 درصد مراجعین آن خارج از کشور هستند. استان، و حدود 10 درصد از اتباع خارجی برای درمان به مرکز ما مراجعه می کنند.

یکی از اعضای هیئت علمی جهاد دانشگاهی قم گفت: جهاد دانشگاهی در حوزه خدمات درمان ناباروری با بانک ها و موسسات خیریه تفاهم نامه هایی دارد و با توجه به اینکه هزینه درمان در این مرکز خصوصی نیست، خیلی ها صحبت می کنند. این مرکز خدمات پزشکی دریافت می کند. مطابق با آنها آن را کاملا رایگان دریافت می کنند.

وی با اشاره به راه اندازی دفتر خدمات رسانی در مسجد قدس گفت: دوستانم در ابتدای مسجد حضور می یابند و می توانند پروژه ای را که در جهاد دانشگاهی در حوزه سلول های بنیادی و تجهیزات در حال انجام است توضیح دهند، آن هم آزمایشگاه. تولید شده و همچنین خدمات مشاوره ای در زمینه آسیب های اجتماعی، استفاده از فارغ التحصیلان، مراکز آموزشی کوتاه مدت و مراکز آموزشی علمی در دفتر خدمات اعمال می شود.

محمد حیدری ادامه داد: جهاد دانشگاهی تنها در ارائه آموزش از نظر آموزشی وجود دارد و حتی دوره های بلند مدتی که در جهاد دانشگاهی اجرا می شود با هدف ارتقای مهارت افراد برای پذیرش کار است.

وی افزود: دوره کوتاه تحصیلی در رشته های فنی مهندسی، زبان خارجی، علوم کامپیوتر، هنر، علوم انسانی، علوم پزشکی و آموزش الکترونیک است که منجر به ارتقای شغلی یا امکان شاغل شدن افراد می شود، افراد زیادی هستند که تحصیل می کنند اما مهارت کافی ندارند آنها لزوماً قادر به ارائه خدمات یا تولید محصولات نیستند.

دکتر ادامه داد. محمد حیدری: این خلأ در جهاد دانشگاهی آمار این را می توان به صورت برنامه ای انجام داد مقدار کمی سلام کاری که انجام می دهیم و با اساتید مجرب و متدین که ما را جذب می کنند، این آمادگی را در افراد ایجاد می کنیم تا اعتماد به نفس پیدا کنند و وارد بازار کار شوند.

وی همچنین گفت: ما به محله افتخار می کنیم یک ماه ایستاده به عنوان گوشه ای از شهر، دفتر تسهیل گری همتایان را برای رسیدگی به موضوع حاشیه نشینی در آنجا ایجاد کرده ایم. پیش بینی مطالعه و با دعوت از مسئولین جهت بازدید و تشکیل جلسه با ناظران محله و ائمه جماعات کلیسا. یک ماه ایستاده نگه دارید و با هم اینو بگیر مشکلات و آمار راهکارهای حل آنها به کاهش مشکلات این حوزه کمک می کند.

حیدری ادامه داد: جهاد دانشگاهی تلاش می کند تمام مشکلاتی را که نهادهای دیگر رسالتی برای انجام آن ندارند یا در حل آن کوتاهی کرده اند و فرصت ادامه این مشکل را ندارند و اگر واقعیت داشته باشد، تلاش می کند. این کار را انجام دهید، کاری که روی زمین برای خدمت به مردم و کشور باقی مانده است.

رئیس واحد جهاد دانشگاهی استان قم گفت: اخیراً رئیس جمهور در دیدار با اعضای جهاد دانشگاهی، مأموریتی را به جهاد دانشگاهی محول کردند که به این ترتیب به نخبگانی که از کشور خارج شده اند کمک می کنند تا برگردند. میل و سازماندهی نخبگان ایرانی کاری است که باید انجام شود تا جهاد دانشگاهی نه تنها زیست نخبگان در ایران باشد بلکه به عنوان زیست نخبگان ایرانی نیز شناخته شود.

وی گفت: جهاد دانشگاهی سعی در شناسایی و ساماندهی افراد با هوش و استعداد دارد و با ایجاد انگیزه برای خدمت به کشور از گرفتار شدن این افراد در دام بیگانگان جلوگیری می کند.

حیدری ادامه داد: اگرچه نمی توان ارزش وجود نخبگان را به صورت اعداد و ارقام محاسبه کرد، اما می توان گفت ارزش افزوده تولید شده توسط نخبگان در یک کشور معادل درآمد چاه نفت برای کشور است. .

وی افزود: میلیاردها ریال برای تربیت دانشجوی پزشکی در کشور هزینه می شود و زمانی که این فرد آماده خدمت به کشور می شود، کشورهای پیشرفته این افراد را بدون هزینه جذب می کنند و از ایده های آنها استفاده می کنند، عزیزانشان در این زمین برای آنها. پیشرفت شخصی.”

دکتر گفت. حیدری: خیلی ها از این از اول انقلاب تاکنون افرادی در جهاد دانشگاهی پذیرفته شده و آموزش دیده اند و موفقیت های بسیاری را در عرصه های صنعتی، فرهنگی و آموزشی برای کشور به ارمغان آورده اند.

حیدری خاطرنشان کرد: در بخش صنعت می توان تجهیزات حفاری و سلاح های نفتی، واگن های مترو، یو پی اس سلام وی از صنعت یا شبیه سازی که در جهاد دانشگاهی ساخته و توسعه یافته صحبت کرد.

وی گفت: در زمان جنگ با وجود تحریم ها، کشور نتوانست سلاح بخرد و برگرد مجازات بهای گزافی پرداخت، در آن زمان جهاد دانشگاهی مفتخر به ارائه خدمات ارزنده در این زمینه شد.

لازم به ذکر است در نماز جمعه 23 مردادماه جمعی از اعضای جهاد دانشگاهی استان قم با برپایی سفره نماز به سوالات و مشکلات نمازگزاران پاسخ گفتند.