10 تا از بهترین روشهای گیاهی برای تقویت قلب طبق تحقیقات جدید

بعضی افراد حتی معتقدند که طبیعت برای هر دردی دوا دارد و ما فقط باید به آنها پناه ببریم. باتوجه به طب سنتی چین، اگر ذهن پاک باشد روح قوی و احساسات آرام میشود، درنتیجه سیستم قلبی عرقی هم قوی خواهد شد. دقت کنید در این مطلب ما بهترین و جدیدترین روش های گیاهی که خیلی سریع باعث درمان چربی خون می شوند را طبق جدیدترین تحقیقات مجلات پزشکی معتبر دنیا به شما معرفی می کنیم.

برخی گیاهان دارویی موجب بهبود گردش خون، سطح چربی خون و قوی شدن عضلات قلبی میشود. بااینحال برخی از آنها از طریق سیستم عصبی و هورمونها عمل میکنند. با آرام کردن ذهن و تعادل هورمونها، آنها به بهبود عملکرد قلب کمک میکنند.

با استفاده از داروهای گیاهی قلبی شما میتوانید:

 1. کلسترول و تری گلیسیرید را پایین بیاورید (بهترین روش کاهش کلسترول)
 2. بالا بردن کلسترول خوب و کاهش خطر تجمع پلاکتها
 3. بالا بردن نسبت کلسترول خوب به کلسترول بد
 4. فشارخون نرمال
 5. درمان آریتمی قلبی (بهترین روش درمان آریتمی)
 6. بهبود عملکرد قلبی (این غذاها برای بهبود عملکرد قلب)
 7. کاهش خطر لخته شدن خون، حمله ی قلبی و سکته ی مغزی

این فقط برخی از فواید گیاهان دارویی برای بیماری های قلبی عروقی است. با اینحال گیاهانی که دراین مطلب ذکر میشود مزایای دیگری هم دارند:

 • زالزالک یکی از بهترین گیاهان دارویی برای قلب است و موجب تقویت و محافظت از سیستم قلبی بخصوص عضله ی قلب میشود، این بخاطر ترکیبات غنی است که در آن وجود دارد.
 • سیر برای سلامتی و خواص دارویی آن برای همه شناخته شده است. این یکی از گیاهانی است که برای پایین آوردن تری گلیسیرید، کل کلسترول و کلسترول بد بسیار مفید است. بااینحال از آنجاییکه سیر آنتی بیوتیک طبیعی و منعقدکننده ی خون است همچنین میتواند خطر بیماری قلبی باکتریایی را کاهش دهد و منجر به کاهش فشارخون شود.
 • گیاه دم شیر یکی از گیاهان دارویی قلب است که زمانهای زیادی ست که بعنوان یک تونیک قلب استفاده میشود. این گیاه یک اثر آرامبخش برروی عضلات و اعصاب دارد. به همین دلیل است که از این گیاه برای درمان ناهنجاری هایی مثل آریتمی قلبی، ضربان قلب و دیگر بیماری ها استفاده میشود.
 • فلفل کاین یک ادویه ی محبوب و یکی از گیاهان دارویی برای بسیاری از سبکهای محلی آشپزی است. از این همچنین در سراسر جهان برای درمان انواع مختلفی از بیماری ها مثل گردش خون ضعیف، بهبود جریان خون، میزان کلسترول و سم زدایی از جریان خون استفاده میشود.
 • گیاهان آرام بخش گیاهان گفته شده در این لیست، اما نمیتوانند مقاوت ما در برابر استرس را افزایش دهند. بااینوجود نقش آنها در کاهش میزان استرس و هورمونهای آن قابل توجه است چون میتواند فشارخون و تپش قلب را کاهش دهد. گیاهان آرامش بخش قلبی شبیه مسدود کننده های بتا هستند.

نکات

 1. افرادیکه از بیماری های قلبی مختلفی مانند فشارخون بالا و آریتمی قلبی رنج میبرند، میتوانند از این گیاهان یا ترکیبی از آنها استفاده کنند.
 2. دراین مورد، خرید یک تونیک قلب که از ترکیب چندین گیاه ساخته شده است نسبت به خرید هرکدام از گیاهان بصورت جداگانه بصرفه تر است.
 3. برای مصرف بیشتر گیاهان دارویی قلب یا مکملهای آنها فقط مهم این نیست که آنها را مصرف کنید بلکه زمان و نحوه ی مصرف و اینکه چه مدت آن را مصرف میکنید هم مهم است.

نتیجه

درحالیکه تمام این گیاهان قلبی ممکن است به درمان بیماری های کمک کند، رژیم غذایی سالم هم باید پایه و اساس سلامتیتان باشد. بعد از استفاده از عادات غذایی سالم، درمورد این گیاهان دارویی مفید برای قلب فکر کنید. از میان تمام گیاهانی که در بالا ذکر شد، زالزالک برای افرادیکه از بیماری های قلبی رنج میبرند بسیار مفید است. با اینحال سیر، کاین و جینگوبیلوبا هم ویژگی های منحصر بفرد خودشان را دارند. علاوه بر زالزالک، اداپتوژنها هم نقش مهمی برای بیماری های قلبی بخصوص آنهاییکه مربوط به عدم تعادل هورمونی هستند ایفا میکند. فورسکولین هم میتواند کمک کننده باشد.

حتما بخوانید: خواص و مضرات ثابت شده گیاه بابا آدم و بهترین نحوه مصرف آن

هرزمانکه خواستید از این داروهای گیاهی یا ترکیبی از آنها استفاده کنید، حتما قبل از مصرف با پزشکتان مشورت کنید.

ویدیوی مواد تقویت کننده قلب

لینک های بسیار مفید راجب قلب

دیدگاهتان را بنویسید