۷۶۰ بیمار جدید مبتلا به کرونا دراصفهان شناسایی شدند / فوت ۱۷ نفر – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، بر اساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی اصفهان از روز دوشنبه نهم اسفند ماه تا امروز دهم اسفند ماه تعداد دو هزار و ۱۲۵ بیمار مشکوک به کرونا به مراکز درمانی تحت پوشش این دانشگاه مراجعه کرده‌اند که از این تعداد ۷۶۰ بیمار مبتلا به کرونا در اصفهان شناسایی شده است و در این بازه زمانی ۱۴۶ نفر در مراکز درمانی بستری شده‌اند.

در حال حاضر نیز یک هزار و ۲۰ بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان بستری هستند که ۱۸۱ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان قرار گرفته‌اند.

همچنین طی ۲۴ ساعت اخیر نیز ۱۹۸ بیمار بهبود یافته کرونا از مراکز درمانی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان ترخیص شده‌اند.

کل موارد فوت شده ناشی از کرونا اعم از فوت قطعی و مشکوک به این بیماری طی ۲۴ ساعت اخیر ۱۷ نفر بوده که ۱۵ نفر مبتلای قطعی و دو نفر مبتلای مشکوک بوده‌اند.

همچنین طبق اعلام این نهاد از ابتدای پاندمی کرونا تاکنون یک میلیون و ۴۰۸ هزار و ۵۳ بیمار قطعی و مشکوک کرونا به مراکز درمانی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان مراجعه کردند که از این تعداد ۴۷۷ هزار و ۹۴۲ نفر بیمار قطعی مبتلا به کرونا بوده‌اند.

از ابتدای آغاز این پاندمی ۱۷ هزار و ۸۷۱ بیمار مشکوک و قطعی مبتلا به کرونا در مراکز درمانی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان جان خود را از دست دادند که ۱۱ هزار و ۳۷۱ نفر فوتی قطعی و ۶ هزار و ۵۰۰ نفر فوتی مشکوک به کرونا بوده‌اند.

۱۳۴ هزار و یک بیمار بهبود یافته کرونا از مراکز درمانی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان ترخیص شده‌اند.