۳ هیات مذهبی از خراسان شمالی در مهرواره هوای نو کشور حاضر می‌شوند – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام حمید رفیعی ظهر شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه که در اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی برگزار شد، اظهار کرد: محور فعالیت‌های تبلیغات اسلامی در ماه مبارک جهاد تبیین بود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی ادامه داد: سازمان تبلیغات اسلامی پس از بیانیه گام دوم، رویکرد احیای ظرفیت‌های مردمی را در دستور قرار داد لذا این اداره تصدی‌گری نخواهد داشت.

وی افزود: سازمان تبلیغات اسلامی الزامات فعالیت تشکل‌های مردمی را فراهم می‌کنند و در اجرا دخالتی نخواهد داشت.

رفیعی بیان داشت: در ماه رمضان اداره تبلیغات اسلامی ۱۵۰ میلیون تومان به صورت مستقیم هزینه کرد اما هزینه تشکل‌های مردمی بسیار بالاتر است اما به دنبال احصای اعداد و ارقام نیستیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی گفت: اکنون ۱۲۰ نفر امام روستا در روستاها مستقر بوده و ۲۰ مبلغ در حاشیه شهر و ۱۰ مبلغ در مساجد استان فعال هستند.

وی افزود: مسابقات حفظ قرآن کریم با حضور ۸۳ نفر در بجنورد برگزار می‌شود.

رفیعی بیان داشت: ۳ هیأت و تشکل مذهبی از خراسان شمالی در مهرواره هوای نو کشوری حاضر خواهند بود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی از فعالیت ۵ مدرسه صدرا در استان خبر داد و گفت: ۵۴۷ دانش‌آموز در این مدارس مشغول به تحصیل هستند.

وی در ادامه به تشریح برنامه‌های برگزار شده در ماه رمضان پرداخت و افزود: برنامه‌های جزخوانی قرآن کریم، کرسی تفسیر آیات، جشنواره قرآنی، عزاداری ایام شهادت امام علی (ع)،اعزام مبلغان به روستاها و برپایی نمایشگاه وحدت و مقاومت از جمله این برنامه‌ها است.

وی در انتها گفت: مراسم پخت غذای مقلوبه نیز برای نخستین بار در روز قدس برگزار شد.