یک گام برای حل مشکل دانشجویان/تشکیل صندلی های خالی – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانجواد اکبری مطلق در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: امسال مشکل هتل داشتیم که خوشبختانه با تلاش و همکاری استانداری، نهادهای آموزشی و پرورشی و دانشگاه آزاد این مشکل برطرف شد.

رئیس دانشگاه فرهنگیان خراسان جنوبی گفت: تعدادی از دانشجویان در خوابگاه شمال شهر بیرجند مربوط به آموزش و پرورش، تعدادی در خوابگاه دانشگاه آزاد و تعدادی نیز در خوابگاه داخل دانشگاه مسکن پیدا کردند.

ملاقات حضوری با دانش آموزان

اکبری مطلق ادامه داد: یک نکته مهم برای من این بود که در این سفرها برای دانش آموزان امکان ملاقات حضوری با آنها وجود داشت.

وی افزود: از این دیدارهای حضوری استفاده کردم و در جریان مشکلات و مسائل آنها قرار گرفتم و تلاش ما بر این بود که مشکلات آنها را در دانشگاه حل کنیم.

رئیس دانشگاه فرهنگیان خراسان جنوبی گفت: با وجود مشکلی که در ابتدای ترم مجبور به پذیرش 800 دانشجو بودیم، سعی کردیم با آرامش مشکلات دانشجویان را در دو ماه اخیر حل کنیم تا اعتراض خارج از محدوده نباشد. دانشگاه در شرایط فعلی ملی

اکبری مطلق با تاکید بر اینکه باید نظرات دانش آموزان را در قالب صندلی آزاد بشنویم، گفت: برای این موضوع برنامه ویژه ای تدارک دیده ایم.

جلسات آموزشی فرصتی برای رزرو صندلی است

وی گفت: یکی از برنامه های ما این است که معلمان حوزه آموزشی در طول ترم حداقل یک دوره آموزشی کرسی رایگان دیگر انجام دهند.

رئیس دانشگاه فرهنگیان خراسان جنوبی ادامه داد: جلسه کرسی های آزاد حداقل است و در صورت امکان معلمان می توانند بیشتر از آن وقت بگذارند.

اکبری مطلق گفت: موضوع کرسی آزاد یا موضوعی است که در معرض هجمه رسانه ای دشمن است و یا موضوعی مربوط به نیاز دانش آموزان است.

وی گفت: حتی به معلمان نیز داده شده است که برای دانش آموزانی که در بحث آموزش رایگان شرکت می کنند، نکته ای در نظر گرفته شود که در کلاس آخر ترم مطرح شود.

رئیس دانشگاه فرهنگیان خراسان جنوبی گفت: پاسخگویی به سوالات دانشجویان دانشگاه فرهنگیان در چند سال آینده به عنوان معلم مهم است.

اکبری مطلق یادآور شد: در حوزه آموزشی مبلغان و مشاورانی را برای طلاب در خوابگاه ها در نظر گرفتیم تا مشکلات احتمالی را با این شاهزادگان مطرح کنند.