یک هفته تیراندازی در شیکاگو آمریکا – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از که در پلیس شیکاگو می گوید در تیراندازی های آخر هفته در سراسر شهر شش نفر کشته و حداقل 26 نفر زخمی شدند.

یک تیراندازی صبح یکشنبه در بلوک 1300 گزارش شد جنوب هاردینگ گزارش شده است. به گفته پلیس شیکاگو، حوالی ساعت 4:30 بامداد، ماموران در محل حاضر شدند و متوجه شدند دو مرد با شلیک گلوله به سرشان شلیک شده است. است هر دو مرد به بیمارستان محلی منتقل شدند و در آنجا جان باختند.

پلیس شیکاگو همچنین گفت که چهار نفر در تیراندازی صبح شنبه در سراسر شهر کشته شدند، از جمله یکی در بلوک 7100 نورث کلارک، جایی که گروهی از مردم در پارکینگ ایستاده بودند که تیراندازی شد و حداقل دو نفر کشته شدند. .

پس از حوادثی مانند تیراندازی در یک سوپرمارکت در بوفالو نیویورک که منجر به کشته شدن 10 نفر شد و قتل عام در مدرسه ای در ایالت تگزاس که در آن افراد 22 نفر جان باختند، دولت ایالات متحده تحت فشار قرار گرفته است تا با افزایش اسلحه و همچنین جو اخیر بایدن رئیس جمهور ایالات متحده گفت: لایحه تصویب شده توسط سنای ایالات متحده سخت است جذاب آبیاری از حمل رایگان سلاح پشتیبانی می کند.

همزمان سازندگان سلاح های قدرتمند در این کشور که قدرت و نفوذ زیادی در بین مقامات آمریکایی دارد، لابی می کنند. او نگذاشت همان قانون اجرا شود و به شدت با آن مخالفت کرد; این مشکلی است که هر روز افراد زیادی را در آمریکا می کشد. علیرغم مخالفت مقامات این کشور با قوانین جاری مربوط به نگهداری، خرید و فروش سلاح گرم، لابی اسلحه امکان تغییر برای محدود کردن سیاست های فوق را در ایالات متحده مسدود کرده است. است.