یکی از چالش های سازندگی خبرگزاری قم – مهر، دسترسی ایرانیان و افراد غیرمتعهد به اخبار است.به گزارش خبرنگار مهر، امین مقومی پیش از ظهر چهارشنبه در دیدار با رئیس کل دادگستری قم اظهار داشت: پس از وقوع زلزله های مختلف در کشور و حوادث اخیر در متروپل، جامعه را نسبت به مسائل امنیت منازل و رعایت مقررات حساس کرده است. کشور. توسط ساخت و ساز تنظیم می شود و ما انتظار داریم که همه بخش های مسئول باید مسئولیت های خود را مطابق با اجرای قوانین مهندسی و سیستم های بازرسی ساختمان که زندگی ایمن را برای ساکنان فراهم می کند انجام دهند.

رئیس اداره امور زیربنایی استان قم افزود: پس از ریزش ساختمان متروپل آبادان، جلسات متعددی در استان با توجه به آسیب شناسی برگزار شد ‘مسکن ناایمن در استان قم برای جلوگیری از حوادث احتمالی و عدم وقوع حوادث ناگوار. . البته این موضوع عمده را نباید به مرور زمان فراموش کرد

موگومی گفت: برخی از ساختمان‌های استان قم که دارای مسائل ایمنی هستند، مانند خط قدیم، بر اساس ضوابط نظام مهندسی ساخته نشده‌اند و نیازی به نوسازی برخی از ساختمان‌های موجود نیست.

وی ادامه داد: قبل از بحث کمیته های 100 گانه قانون شهرداری باید به خانه هایی که تخلف کرده اند رسیدگی شود تا جلوی تخلف گرفته شود که به طور کلی اینطور نیست.

وی در خصوص الکترونیک در ارسال گزارش های مکرر بازرسان گفت: در مقابل این موضوع مذاکرات خوبی بین نظام مهندسی و شهرداری صورت گرفته که باعث شده در کوتاه مدت بتوانیم با تخلفات داخلی برخورد کنیم.

رئیس انجمن نظام های مهندسی ساختمان استان قم با بیان اینکه در حال حاضر برخی از ساختمان های قم هنوز ناتمام مانده است، گفت: این نیز نگران کننده است و در گذشته نمونه هایی از آن وجود داشته است، چند سالی که وی به دلیل از کار افتادن دچار حادثه شده است. برای انجام آن کارها و تعمیراتی که ممکن است معیوب باشد و برخی از آنها سال ها آزمایش را پشت سر گذاشته اند.

وی درباره اهمیت موضوع مجریان ذیصلاح در ساخت و ساز، گفت: این امر بسیار مهم است و دستگاه قضایی نیز می تواند دستورات لازم را برای توقف ساختمان های فاقد مدیران ذیصلاح صادر کند که البته همکاری خوبی با نظام در سال های اخیر داشته است. ما در آن زمینه داور استانی بودیم.

مقومی همچنین تصریح کرد: پروژه های عظیمی در آستانه داشتن دفتر فنی در حال انجام است و در حال حاضر مشکل دارند و کسی مسئولیت آن را بر عهده نمی گیرد.

وی در ادامه میانجی گری را یکی از وظایف اصلی قانون اساسی دانست و افزود: امیدواریم دستگاه قضایی استان از قوه قضائیه و نظر قوه قضائیه استفاده کند – مهارت در امور مرتبط و ایجاد یگان ویژه رسیدگی به امور ساخت و ساز. موارد تصادف

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم گفت: هجوم دستفروشان و افراد فاقد صلاحیت به ساخت و ساز یکی از چالش های حوزه ساخت و ساز در قم است که در این زمینه نیازمند حمایت قوه قضاییه برای مقابله با آن هستیم. . با مترجمان این رشته