یکی از اولویت های دولت تکمیل پروژه های فرهنگی ایلام است – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، حسن بهرام نیا عصر سه شنبه در سخنانی از سوی نهادهای فرهنگی استان در حضور رئیس انجمن سینمای استان اعلام کرد: استان ایلام از نظر فرهنگی، اجتماعی در بالاترین سطح قرار دارد. قدرت سیاسی، مذهبی، تعصب و نیروی کار.

وی افزود: با جمعیتی بالغ بر 600 هزار نفر در مقایسه با سایر استان های دارای وسعت بیشتر، در حوزه های اطلاع رسانی، خبری، سایبری و فضای واقعی برترین های کشور است.

بهرام نیا تصریح کرد: استان ایلام نسبت به سایر استان ها زیرساخت های کمتری دارد و در دولت کار و کرامت که نگاه ویژه ای به استان های کم برخوردار بر اساس عدالت، انصاف توزیع و توسعه مهارت های کلیدی در هر منطقه دارد، مسائل زیربنایی در استان بزرگ مطرح شد.

استاندار ایلام گفت: یکی از مزیت های استان ایلام داشتن مرز مشترک با کشور عراق و هم مرز بودن با سه استان عراق است.

وی افزود: سایر دانشکده های استان ایلام دارای منابع عظیم نفت، گاز و پتروشیمی و سابقه ایثار و مقاومت در 8 سال گذشته، پاسداری مقدس و برابری فرهنگ دینی هستند.

بهرام نیا با اشاره به اینکه در حوزه فرهنگ و رهبری توانمندی های منحصر به فردی در استان وجود دارد که در صورت امکان آن را در کشور برجسته می کند، افزود: استان ایلام آمادگی کامل برای انجام پروژه ای مشارکتی در حوزه انجمن فیلم را دارد. .

وی اولویت تامین اعتبار در استان را به اجرای طرح های فرهنگی اختصاص داد.

استاندار ایلام افزود: تکمیل برج هنر مستلزم مساعدت های لازم از سوی وزارت امور اجرایی است که البته برای تکمیل این پروژه ها اعتباری در بودجه استانی تخصیص داده می شود.

وی افزود: برای پیشبرد امور کشور در حوزه فرهنگ و ارشاد، ساخت حداقل 5 فیلم کوتاه در استان توصیه می شود.

بهرام نیا خاطرنشان کرد: ساخت ادارات و ساخت چهار سینما، تولید فیلم های فاخر در حوزه حرم باید با همکاری انجمن سینمای کشور و استانداری ایلام انجام شود.