گیلان را باید در معاونت ویژه مدیریت بحران – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهان یافتبه گزارش خبرنگار مهر، سید کاظم دلخوش پیش از ظهر شنبه در جلسه مدیریت بحران گیلان اظهار داشت: موارد و بحران ها در کشور افزایش یافته است و باید برای آن چاره اندیشی شود، این یک مشکل است.

وی با اشاره به ویژگی های خاص گیلان در سازمان مدیریت بحران افزود: تخریب تجهیزات و ماشین آلات گیلان بر اثر بارندگی و جوی چالش بزرگی برای استان است.

رئیس هیات نمایندگان اتاق گیلان در خصوص خاص بودن این استان گفت: بارندگی ها در گیلان اغلب موجب سیل و رانش زمین می شود و این استان را باید ویژه دانست.

دلخوش در خصوص افزایش مهاجرت در گیلان افزود: گیلان در آینده نزدیک با چالش های بزرگی از نظر زمین کشاورزی و منابع آبی مواجه خواهد شد.

مقابله با اپیدمی ملخ مراکشی در گیلان

امیر مرادی مدیرکل مدیریت بحران دولت گیلان نیز در این دیدار در خصوص حمله ملخ های مراکشی در جنوب گیلان گفت: اقدام خوبی در جنگ با زوال ملخ های مراکشی با همکاری این اداره انجام شد. جهاد. کشاورزی و سایر بخش ها

وی تنش آبی را یکی دیگر از بحران های استان در سال جاری عنوان کرد و افزود: با مدیریت خوب استان و همکاری مردم و کشاورزان با سربلندی از این چالش خارج شد و بزرگ است.

گیلان آماده استقبال از فصل سرد سال است

مسعود کاظمی معاون عمرانی دولت گیلان نیز در این جلسه اعلام کرد: برگزاری مستمر جلسات مدیریت بحران در ساماندهی این حوزه موثر است.

وی درباره کاهش بارندگی در گیلان افزود: گیلان آماده استقبال از فصل سرد و زمستان است.