گیاهخواری – آنچه باید بدانید

گیاهخواری یک انتخاب رژیم غذایی است، اما بیشتر یک تغییر سبک زندگی است. گیاهخواری شامل عدم مصرف گوشت حیوانات از جمله گوشت گاو، مرغ، ماهی یا محصولات جانبی خاص آنهاست. گیاهخواری را می توان با یا بدون لبنیات یا مصرف تخم مرغ انجام داد. برای گیاهخواران، تفاوت های زیادی بین انتخاب غذا و حذف غذا وجود دارد، زیرا حذف اضافی بسیار گسترده است. محصولات تهیه شده از لاشه حیوانات مانند گوشت خوک، پیه، ژلاتین، کوشین و مایه پنیر را نیز می توان بنا به صلاحدید خود بایکوت کرد.

حذف گوشت از چیزها

با کنار گذاشتن محصولات گوشتی از رژیم غذایی، می توان تصور کرد که گیاهخواران گزینه های بسیار کمی برای خوردن دارند. اما این فرض کاملاً پوچ و اشتباه است. با این حال، گیاهخواران، اگرچه در انتخاب های خود التقاطی، رژیم غذایی بسیار متنوعی دارند که عمدتاً شامل سبزیجات، میوه، غلات، آجیل و لوبیا – و بسته به ذائقه یا عادات فردی – و همچنین محصولات حیوانی مانند شیر، پنیر یا تخم مرغ است.

چه چیزی باعث تحریک یا انگیزه گیاهخواران می شود؟

دلایل زیادی وجود دارد که چرا گیاهخواران به روشی زندگی می کنند و غذا می خورند. برای ملاحظات منطقی از ملاحظات شخصی گرفته تا محیطی، گیاهخواری یک گزینه تغذیه ای و انتخاب سبک زندگی است که در عمل خالی نیست. بلکه مملو از منطق مشروع و قابل درک است که مردم در بخش بزرگتری از جهان مشارکت دارند.

در زیر 4 دلیل و / یا انگیزه وجود دارد که گیاهخواران را وادار می کند تا به آنچه انجام می دهند پایبند بمانند:

نگرانی های زیست محیطی:

به عنوان یک دلیل رایج برای گیاهخواران، محیط زیست از اهمیت بالایی برخوردار است. گیاهخواران، به ویژه “گیاهخواران محیط زیست”، صرفاً به این واقعیت چسبیده اند که تولید محصولات حیوانی و گوشتی اکنون از نظر زیست محیطی ناپایدار و ناپایدار خواهد بود.

این امر از طریق صنعتی شدن شدید، به ویژه با در نظر گرفتن و موازی سازی تکنیک های کشاورزی جامع و رژیم غذایی سرشار از پروتئین حیوانی، که در کشورهای صنعتی، به ویژه در ایالات متحده گسترده است، انجام می شود.

تفکر فیزیولوژیکی:

بر اساس مطالعات کارشناسان، واضح است که ما به عنوان انسان از نظر آناتومیکی برای پیروی از رژیم غذایی بدون گوشت و گیاهخواری مناسب تر هستیم. با این حال، نرخ امید به زندگی را در کشورهای گیاهخوار یا نیمه گیاهخوار در مقایسه با کشورهایی که از حیوانات و گوشت تغذیه می کنند، در نظر بگیرید. در صورت اتخاذ و استفاده از رژیم غذایی گیاهخواری یا نیمه گیاهخواری، امید به زندگی به میزان قابل توجهی افزایش می یابد. علاوه بر این، به نظر می رسد که از طریق مطالعات علمی، انسان ها – نه تنها مناسب تر – برای یک رژیم غذایی گیاهخواری ساخته شده اند.

نتیجه گیری های روانشناختی:

ذهن یک چیز سرگرم کننده است. نه این که خنده دار باشد، بلکه در مورد اینکه مغزها چگونه فکر می کنند، کار می کنند و در این فرآیند بر ما تأثیر می گذارند، طنز است. از نقطه نظر گیاهخواری، فکر کردن و/یا مصرف فرآورده های گوشتی و فرآورده های جانبی آن، چه از نظر زیبایی شناسی و چه از نظر اخلاقی، کاملا تنبل و ناپسند است.

طرفداران گیاه خواری قاطعانه بر این باورند که ما به عنوان انسان با ابزارهای غریزی به دنبال یا مصرف گوشت زنده یا مرده در یک محیط طبیعی هدایت نمی شویم.

نگرانی های ایمنی مواد غذایی:

بسیاری از گیاهخواران سبک زندگی خود را برای اجتناب از ترس از خوردن گوشت انتخاب می کنند، مانند: ب. بیماری ها یا شرایط پایدار و آسان قابل انتقال ناشی از میکروارگانیسم های مختلف که معمولاً در محصولات حیوانی و موارد مشابه یافت می شوند.

چنین شرایط یا بیماری هایی ممکن است شامل یکی از موارد زیر باشد: BSE گاوی – معروف به بیماری جنون گاوی – آنفولانزای مرغی، گسترش گوسفند، بیماری پا و دهان، و سالمونلای رایج روی تخم مرغ.

گیاهخواری به وضوح یک انتخاب سبک زندگی مبتنی بر استدلال های درست است. اینکه آیا شما چنین سبک زندگی را انتخاب می کنید، کاملا به فرد علاقه مند بستگی دارد. اما اکنون حداقل آگاهی از برخی حقایق و آگاهی از دیدگاه گیاهخواری خود را تثبیت کرده است – هم برای آشنایی لازم است و هم برای اینکه ببینید در رابطه با تغذیه کجا نشسته اید.