گوشی هوشمند آینده گوگل بدون حسگر اثر انگشت زیر نمایشگر عرضه می شود – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از Gizmochina، گوگل در رویدادی اخیر تبلت پیکسل را با گوشی هوشمند پیکسل ۷ عرضه کرد.این شرکت علاوه بر تبلت جدید، در حال توسعه گوشی تاشو Pixel Notepad است.

اکنون و قبل از عرضه رسمی این دو دستگاه، جزئیاتی مشخص شده است که نشان می‌دهد هیچ سنسور اثر انگشت زیر نمایشگر در هیچ‌یک از دستگاه‌ها وجود ندارد.

همانطور که توسط “9to5Google” گزارش شده است، حسگر اثر انگشت را می توان در سمت چپ یا راست دستگاه استفاده کرد. اخیراً مشخص شد که Pixel Notepad از یک پنل نمایشگر متعلق به یک شرکت کره ای که در حال حاضر نمایشگرهای سری پیکسل را تولید می کند، استفاده می کند.

نمایشگر اصلی داخل دستگاه دارای رزولوشن 1840 در 2208 خواهد بود و روشنایی رنگ آن 1200 نیت است. از سوی دیگر، طبق شایعات، دستگاه با سرعت 120 هرتز وارد بازار خواهد شد که البته هنوز این موضوع تایید نشده است.

تخمین زده می شود که 3 دوربین در پشت گوشی قرار گیرد که یکی 64 و دو دوربین دیگر 12 و 10 مگاپیکسلی هستند. دوربین داخلی دستگاه 8 مگاپیکسلی خواهد بود.

هر دو دستگاه سال آینده عرضه خواهند شد.