گلایه بهرام رادان از شرایط ارسال «الافزار»/ آیا گواهینامه رانندگی ناکافی است؟ – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبهرام رادان تهیه کننده فیلم سینمایی «الافزار» به کارگردانی کاظم دانشی در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص اخباری مبنی بر محدودیت اکران این فیلم در برخی استان ها گفت: حاکمیت قانون برای همه افراد جامعه ضروری است. اما احترام به حاکمیت قانون در درجه اول و مهمتر از همه است.» الان در کشورمان با یک پدیده عجیب روبه رو هستیم، مثلا فیلمی که در سینماها در حال اکران است تمام راه های ممکن را طی کرده است. شما می توانید تصور کنید و حتی ممکن است متوجه نباشید و برای آزمایش تایید شده اید. در فیلمبرداری این فیلم چه در جشنواره فیلم فجر و چه در اکران عمومی با جان و دل جنگیدم. نمی دانم دوباره فیلمنامه ای مثل «علفزار» به دستم می رسد یا می شود پروانه ساخت گرفت و نمایشش داد یا نه. به هر حال آن تلاش ها نتیجه داد و خدا را شکر هم در جشنواره و هم در نمایش مورد قدردانی مردم و منتقدان قرار گرفتیم.

وی افزود: در این مبارزه روزمره و با وجود عدم حمایت همه رسانه هایی که از مالیات و بودجه عمومی تامین می شود مانند کمون هایی که حاضر نیستند نمادهای خود را در محیط شهری به محصولات فرهنگی دیگر اختصاص دهند. ده یا همان سازمان صدا و سیما که با وجود مجوز از وزارت ارشاد، شورای خود را دارد و امکان تبلیغ فیلم هایی را که دوست ندارد، نمی دهد، اما حس مدیریت فرهنگ کشور را به یاد نمی آورد. از طرف پادشاه به ذهن می رسد که بسیار ناراحت کننده است.

این فیلمساز و بازیگر همچنین عدم اکران این فیلم در سینماهای ایران را یکی از مقوله های وزارت مدیریت اعلام و خاطرنشان کرد: این تصمیمات غیرقانونی است، یعنی حتی آن دسته از وزارتخانه ها نیز قوانین خود را رعایت نمی کنند. رئیس. نه یک استان برای خودش فیلم می فرستد و نه مدیر سینما آقای اسماعیلی که به من گفت چون فیلم «الافزار» را دوست ندارم، اجازه ارسال نمی دهم. ! اگر در موزه سینما باشد باید فیلمبردار و سینماگر باشد. در گفت و گوی اخیر وزیر حمل و نقل، پیش بینی می شود تا زمانی که در ادارات مرکزی ادامه دارد، به همه شهرهای کشور اجازه پخش فیلم داده شود، آیا این عدم تایید وزارت دارایی است یا خیر؟