گفتگوی پوتین و بن سلمان یک هفته پس از سفر بایدن به عربستان – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، دفتر ریاست جمهوری روسیه موسوم به کرملین اعلام کرد که ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه و شاهزاده عربستان سعودی روز پنجشنبه تلفنی گفتگو کردند.محمد بن سلمان.

گفته می شود دو طرف در این گفتگوی تلفنی بر اهمیت همکاری با گروه تولیدکننده نفت اوپک پلاس تاکید کردند.

شش روز پس از نشست «جو بایدن“، توسط رئیس جمهور ایالات متحده با شاهزاده سعودی عربستان سعودی.

پیش از این، کمتر از دو ماه پیش، اوپک پلاس که شامل کشورهای عضو اوپک به همراه سایر تولیدکنندگان نفت به رهبری روسیه است، با افزایش تولید بیش از حد انتظار موافقت کرد. اقدامی که پس از درخواست ایالات متحده برای تدارکات بیشتر مورد استقبال قرار گرفت بایدن نصب شده است.

منابع به رویترز گفتند که عربستان سعودی قبل از تصمیم گیری برای افزایش تولید از نزدیک با روسیه مشورت کرده است.

ریاض می خواهد روسیه را در بازار نفت نگه دارد و مسکو نیز از عضویت اوپک پلاس در زمانی که غرب تلاش می کند اقتصاد روسیه را تحت فشار قرار دهد، استفاده می کند.

کرملین درباره این تماس گفت: وضعیت کنونی بازار جهانی نفت به تفصیل مورد بحث قرار گرفت و هر دو طرف بر اهمیت هماهنگی بیشتر در داخل سیستم اوپک پلاس تاکید کردند.

گفتگوی پوتین و بن سلمان یک هفته پس از سفر رئیس جمهور آمریکا به ریاض، پایتخت عربستان سعودی صورت گرفت.

بایدن وی هفته گذشته بدون اشاره به افزایش تولید نفت ریاض به سفر خود به عربستان پایان داد.

فیصل بن فرحان آل سعود، وزیر امور خارجه عربستان سعودی پس از این سفر بایدن اعلام کرد که موضوع نفت در نشست روز شنبه سران آمریکا و کشورهای عربی مورد بحث قرار نگرفت و اوپک پلاس به ارزیابی وضعیت بازار و اتخاذ تدابیر لازم ادامه خواهد داد.