گفتگوی وزرای خارجه آمریکا و عمان درباره ایران – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سایت اینترنتی وزارت خارجه آمریکا «ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا از آنتونی بلینکنوزیر امور خارجه با همکاران عمانی خود در مورد موضوعات مختلف از جمله موضوع هسته ای ایران گفتگو کرد.

قیمت او گفت: آنتونی آره بلینکن وزیر امور خارجه روز پنجشنبه با سید بدر البوسعیدی وزیر خارجه عمان صحبت کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه برای مذاکرات بلینکن با عمانی اش وی گفت: وزارت امور خارجه از تلاش وزیر امور خارجه عمان برای تقویت و تمدید آتش بس در یمن تشکر کرد و در مورد ایران و فرصت همکاری بیشتر در زمینه مسائل خارجی صحبت کرد و هر دو طرف منطقه ای نیز هستند. وزیر امور خارجه در پایان گفت که امیدوار است میزبان همتای عمانی خود در واشنگتن باشد.

در سال های اخیر، مقامات عمان و دولت در میانجی گری مشارکت داشته اند افتادن در برخی موارد مرتبط با روابط ایران با کشورهای غربی و آمریکا نقش داشته است، اما هفته گذشته «بدر البوسعیدیوزیر امور خارجه عمان در جریان مذاکرات، مذاکرات محرمانه بین سلطان نشین عمان، ایران و آمریکا را تایید نکرد. البوسعدی وی گفت: به نفع خاورمیانه و جهان است که یک توافق جدید داشته باشیم. وی بارها اعلام کرده است که آمریکا در حال تغییر ساختار قدرت خود در خاورمیانه است، اما منطقه را ترک نخواهد کرد.

از یک سو روابط تجاری و تجاری عمان و ایران روبه عبدالله سهرابی، دستیار وزیر امور خارجه گفت: سال گذشته 716 میلیون صادرات به عمان، 2 میلیون و 283 هزار تن کالا صادر و 619 میلیون دلار واردات داشتیم.