گفتگوی صالح و الکاظمی با وزرای خارجه اردن و مصر – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بغداد الیوم، سامح شکری وزیر امور خارجه مصر و ایمن الصفدی وزیر امور خارجه اردن امروز در جریان سفر به بغداد با برهم صالح رئیس جمهور عراق دیدار کردند.

رئیس‌جمهور عراق در این دیدار بر تعهد عراق به گسترش روابط با مصر و اردن و توسعه این روابط از طریق توافق‌های صورت گرفته بین سه کشور در زمینه‌های سیاسی، امنیتی و اقتصادی و برنامه‌ریزی مکان‌یابی برای تامین نظم و ثبات در منطقه تاکید کرد.

برهم صالح در این دیدار گفت: امنیت و ثبات در عراق برای حفاظت از منطقه اجتناب ناپذیر است. باید تلاش جدی برای کاهش تنش های منطقه ای و ایجاد چارچوبی برای همکاری های اقتصادی و تجاری منطقه ای در مواجهه با مسائل مشترک اقتصادی، امنیتی و زیست محیطی صورت گیرد.

وزرای خارجه اردن و مصر با مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق نیز دیدار کردند.

نخست وزیر عراق همچنین در این دیدار درباره همکاری در مواجهه با چالش های مشترک و مبارزه با تروریسم و ​​امنیت غذایی و توسعه پایدار صحبت کرد.

الکاظمی گفت که عراق به روابط خود با مصر و اردن افتخار می کند و به دنبال گسترش این روابط در همه بخش ها برای تقویت چشم انداز توسعه اقتصادی و امنیت غذایی است.

نخست وزیر عراق همچنین بر اهمیت همکاری و هماهنگی در منطقه برای برقراری صلح و ثبات در منطقه تاکید کرد و افزود: اجرای توافقات قبلی در نشست سه رهبر گذشته در بغداد می تواند آینده بهتری را برای سه کشور به ارمغان بیاورد. و کل منطقه

وزرای خارجه اردن و مصر نیز ضمن ابلاغ سلام های گرم رهبران خود به الکاظمی، بر اهمیت همکاری در مواجهه با چالش های مشترک تاکید کردند.

در این دیدار بر همکاری های امنیتی و حفاظتی در برابر سازمان های تروریستی و تداوم همکاری و تبادل اطلاعات در این سامانه و ایجاد محیطی مساعد برای توسعه پایدار اقتصاد تاکید شد.

وزرای خارجه مصر و اردن صبح امروز برای یک دیدار رسمی وارد بغداد شدند.