گفتگوی روسای جمهور ترکیه و سومالی – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری آناتولی، مرکز ارتباطات ریاست جمهوری ترکیه در بیانیه ای از گفتگوی تلفنی رجب طیب اردوغان رئیس جمهور با حسن شیخ محمود رئیس جمهور سومالی خبر داد.

بر اساس این بیانیه، رجب طیب اردوغان در این تماس تلفنی حمله تروریستی 29 اکتبر در موگادیشو را به شدت محکوم کرد و برای مجروحان و مجروحان شفای عاجل دعا کرد.

اردوغان همچنین با تاکید بر ادامه حمایت ترکیه از مبارزه سومالی با تروریسم گفت: آنکارا همیشه در کنار دولت و مردم سومالی خواهد بود.

«حسن شیخ محمود» رئیس جمهور سومالی امروز روز یکشنبه اعلام کرد: تعداد قربانیان انفجار 2 خودرو در پایتخت به 100 نفر و مجروح شدن بیش از 300 نفر رسید.

تاکنون هیچ گروهی مسئولیت این اقدام تروریستی را بر عهده نگرفته است اما رئیس جمهور جمهوری سومالی هنگام بازدید از محل حادثه تأیید کرد: “گروه رادیکال” مسئول این اقدام تروریستی شکست خورده است.

این انفجار روز شنبه در حالی رخ داد که رئیس جمهور، نخست وزیر و برخی از مقامات ارشد سومالی برای گفتگو درباره تلاش ها برای مبارزه با گروه تروریستی الشباب دیدار کردند. گروه الشباب در سومالی با گروه تروریستی القاعده مرتبط است.