گفتگوی رابرت مالی با وزیر امور خارجه کره جنوبی درباره ایران – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران از گفتگوی تلفنی با معاون وزیر امور خارجه کره جنوبی درباره اردن خبر داد.

بر اساس این گزارش، «رابرت مالی» در صفحه توئیتر خود نوشت: صبح امروز (جمعه) ارتباط خوبی با معاون وزیر خارجه کره جنوبی داشتم.

وی افزود: ما متعهد هستیم که تلاش های خود را با منافع مشترک مختلف ایران هماهنگ کنیم.

شایان ذکر است که رابرت مالی نیز روز گذشته در پیامی توئیتری درباره ایران گفت: دفتر دولت پیام روشنی به ایران داده است که باید به تعهدات امنیتی خود در چارچوب NPT عمل کند. این سیاست نیست. هنگامی که آژانس اطلاعات فنی مورد نیاز را در اختیار داشت، هیئت دولت متوجه خواهد شد که لازم نیست اقدامات اضافی انجام دهد.

وی افزود: دفتر دولت درباره تعهدات امنیتی ایران که جدا از برجام است صحبت کرد. آماده هستیم تا به زودی به تمرینات برجام برگردیم. ایران به سادگی باید تصمیم بگیرد که خواسته های خود را از برجام پس بگیرد و توافقی را که در ماه مارس به دست خواهد آمد، بپذیرد.

رابرت مالی درباره واکنش کشورش به نقض برجام و خروج بی رویه آن صحبتی نکرد و گفت: ایران برای خروج از بحران هسته ای که ایجاد کرده راه حلی دارد: همکاری با آژانس جهانی انرژی اتمی برای حل مسائل امنیتی باقی مانده و … موافقت با بازگشت به آژانس بین المللی انرژی اتمی، در نتیجه حل و فصل موضوع فوری بین المللی عدم اشاعه هسته ای و لغو تحریم های ایالات متحده. انتخاب با آنهاست