گفتگوی تلفنی زلنسکی و نخست وزیر انگلیس – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الیوم روسیه، ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین پس از گفتگوی تلفنی با ریشی سوناک، نخست وزیر جدید انگلیس، برای تقویت روابط دو کشور ابراز امیدواری کرد.

بر اساس این گزارش، زلنسکی در پیامی ویدئویی گفت: اطمینان دارم که همکاری بین کشورمان و انگلیس برای حفظ دموکراسی و آزادی ادامه خواهد یافت و تقویت خواهد شد.

در همین حال، رئیس جمهور اوکراین از ریشی سوناک برای بازدید از کشورش دعوت کرد.

زلنسکی همچنین در پیامی در توییتر خود نوشت: در گفتگوی تلفنی با ریشی سوناک، موافقت کردم که فصل جدیدی در روابط اوکراین و بریتانیا ایجاد شود.

گفت و گوی تلفنی رئیس جمهور اوکراین و نخست وزیر انگلیس ساعاتی پس از نخست وزیری ریشی سوناک وزیر دارایی سابق انگلیس پس از دیدار با «چارلز سوم» پادشاه این کشور صورت گرفت.

سوناک سومین نخست وزیر بریتانیا در هفت هفته گذشته است. پس از استعفای لیز تراس، او رهبری دولت را در بحران اقتصادی و سیاسی در انگلستان به عهده گرفت. سوناک نخست وزیر جدید بریتانیا از حزب محافظه کار (توری ها) است.

او روز سه شنبه با چارلز سوم در کاخ باکینگهام برای مراسم دست دادن ملاقات کرد.

پادشاه جدید انگلیس پس از دریافت استعفای رسمی تراس، سوناک را رسما به عنوان نخست وزیر جدید این کشور معرفی و از وی برای تشکیل کابینه دعوت کرد.

وی پس از پیروزی در رقابت با سایر نامزدهای نخست وزیری انگلیس گفت: انگلیس کشور بزرگی است، اما شکی نیست که ما با چالش های عمیق اقتصادی مواجه هستیم، اکنون به ثبات و وحدت نیاز داریم و این موضوع را در اولویت قرار می دهم. حزب و کشور ما را متحد کنید.