گفتگوی تلفنی بایدن و لاپید درباره ایجاد مرز دریایی با لبنان – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، جو بایدن رئیس جمهور ایالات متحده روز سه شنبه در تماس تلفنی با یایر سنگ قبر نخست وزیر رژیم صهیونیستی در مورد احداث مرز دریایی با لبنان گفتگو کرد.

بر اساس این گزارش، یایر سنگ قبر نخست وزیر رژیم صهیونیستی در این تماس تلفنی از میانجی گری آمریکا برای توافق در مورد تحدید مرزهای دریایی با لبنان تشکر کرد.

رئیس جمهور آمریکا نیز عزم واشنگتن برای حفاظت از رژیم صهیونیستی را تایید کرد.

بایدن در گفتگو با سی که در که در وی همچنین گفت: با رئیس جمهور لبنان و نخست وزیر اسرائیل تلفنی صحبت کردم و درباره توافق در مورد تحدید مرزهای دریایی گفتگو کردیم.

با این حال یایر سنگ قبر نخست وزیر رژیم صهیونیستی پیشتر اعلام کرده بود: لبنان و اسرائیل (رژیم صهیونیستی) بر سر تعیین حدود مرزهای دریایی توافقی تاریخی امضا کردند. است.

وی افزود: قرارداد تحدید حدود مرزهای دریایی با لبنان پاسخگوی تمامی خواسته های امنیتی و اقتصادی اسرائیل (رژیم صهیونیستی) بود.

سنگ قبر وی تایید کرد که شورای دولتی فردا چهارشنبه برای تصویب نهایی توافقنامه تعیین مرز با لبنان تشکیل جلسه می دهد.

بایدنرئیس جمهور آمریکا روز سه شنبه نیز از پایان مذاکرات برای ترسیم مرز دریایی لبنان و رژیم صهیونیستی با «میشل» خبر داد. آن را ذخیره کنیددوستان لبنانی اش به او تبریک گفتند.

دفتر رئیس جمهور لبنان این خبر را در حساب توییتر خود اعلام کرد و افزود: میشل آن را ذخیره کنید رئیس جمهور لبنان یک تماس تلفنی از جو دریافت می کند بایدن دوستان آمریکایی خود را گرفت. بایدن با این تماس تلفنی، مذاکرات برای ترسیم مرز دریایی با اسرائیل پایان یافت. آن را ذخیره کنید وی تبریک گفت و تاکید کرد که ایالات متحده برای ثبات و توانمندسازی لبنان برای تقویت اقتصاد و منافع تلاش خواهد کرد. افسردگی از نظر منابع طبیعی در کنار لبنان قرار دارد.