گفتگوی تلفنی امیر عبداللهیان با مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا – خبرگزاری مهر ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، دکتر امیر عبداللهیانوزیر امور خارجه کشورمان عصر دوشنبه در تماس تلفنی با جوزف برلیمسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در مورد وضعیت نهایی مذاکرات برای رفع تحریم ها و همچنین مسائل مهم منطقه ای و بین المللی است. بین المللی در مورد علایق مشترک بحث و گفتگو شد.

وزیر امور خارجه کشورمان در این گفت وگوی تلفنی اظهار داشت: اراده دولت جمهوری اسلامی ایران برای دستیابی به یک توافق خوب، قوی و ماندگار بدون تردید وجود دارد.

رئیس دیپلمات کشورمان از تلاش های مستمر جوزف قدردانی کرد برلی SY انریکه مورا و هنگامی که اخیرا با وزرای خارجه ایتالیا و فرانسه صحبت کرد، تاکید کرد: کاخ سفید باید افراط و تفریط و بدبینی را از بین ببرد و با وضعیت موجود حرکت کند و راه حل ها و توافقات را حل کند و از تکرار شیوه های ناکارآمد و ناکارآمد دست بردارد. سازنده و استفاده از اجبار و مجازات.

دکتر امیر عبداللهیان وی در بخشی دیگر از این گفت و گو از نشست سه جانبه روسای جمهور ایران، روسیه و ترکیه در تهران می گوید که چگونه ایران در زمینه امنیت غذایی کار می کند و او انرژی است.

وزیر امور خارجه کشورمان اخیرا در گفتگو با وزیر امور خارجه اوکراین افزود: تسهیل صادرات برنج اوکراینی بسیار مهم است.

یوسف برلی در همین راستا، مقامات سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز با قدردانی از حسن نیت و نیت جدی ایرانیان در روند مذاکرات تاکنون، بر لزوم ارائه و جمع‌بندی دیدگاه‌های طرفین در خصوص وضعیت موجود تاکید کردند.

برلی همچنین جمهوری اسلامی ضمن استقبال از ابتکار عمل برای رفع موانع و حل و فصل برخی اختلافات برای دستیابی به توافق نهایی، بر آمادگی خود و معاونانش برای تسهیل و تسریع این روند از طریق «ارتباط و مشورت با همه طرف‌ها» تاکید کرد.

یوسف برلی وی افزود: معتقدم تلاش های چند ماهه باید به ثمر بنشیند و به تلاش خود برای نزدیک شدن ایران و آمریکا به یکدیگر و دستیابی به توافق ادامه خواهم داد.