گفتگوی بلینکن و بن زاید درباره مسائل منطقه – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، “ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که «آنتونی یک بار دیگر“، وزیر امور خارجه این کشور با “شیخ محمد بن افزونه آل نهیان، رئیس‌جمهور امارات متحده عربی درباره مسائل مهم منطقه آه تووی همچنین در مورد تقویت همکاری های دو طرف صحبت کرد.

قیمت او در یک بیانیه مطبوعاتی گفت: «آنتونی». آره یک بار دیگر وزیر امور خارجه امروز با شیخ محمد بن افزونه آل نهیان، رئیس امارات متحده عربی سخنرانی کرد. وزیر امور خارجه و شیخ محمد بر همکاری قوی دو طرف تاکید کردند و در مورد مسائل مهم منطقه ای گفت وگو کردند. دو طرف همچنین راه های گسترش و تقویت همکاری ها را بررسی کردند.

این بیانیه حاکی از آن است یک بار دیگر وی از امارات و عمان برای میزبانی شهروند آمریکایی «باقر نمازی» پس از آزادی از ایران تشکر کرد.

همچنین در این تماس تلفنی یک بار دیگر او در مورد حمایت آمریکا از اوکراین در بحبوحه عملیات نظامی خود روسیه در آنجا صحبت کرد. همچنین بر اساس این بیانیه، یک بار دیگر و آل نهیان همچنین در مورد نیاز فوری به پایان دادن به درگیری در شمال اتیوپی صحبت کردند.

گفت وگوهای مقامات آمریکایی و اماراتی تنها ساعاتی پس از آن انجام شد که تلویزیون الجزیره به نقل از رویترز گزارش داد که وزارت خزانه داری آمریکا نام افراد و مؤسسات چند کشور ایران را در فهرست تحریم ها قرار داده است. بر اساس اعلام این رسانه، 13 مقام و 3 نهاد ایرانی از اداره حسابرسی ویژگی آنها به اتهام مشارکت در سرکوب هرج و مرج و اخلال در اینترنت توسط وزارت خزانه داری ایالات متحده (OFAC) تحریم شدند.

در همین راستا یک نشریه آمریکایی روزی درباره تصمیم دولت جو بایدن رئیس جمهور آمریکا از اعمال تحریم های جدید علیه ایران به دلیل حمایت از ناآرامی ها خبر داد.

مجله سیاست او گفت که این درخواست از سوی برخی فعالان بایدن پیشنهاد تغییر سیستم در ایران است بایدن و دستیارش در این زمینه هیچ تمایلی ندارد!

نگاه یک مقام وزارت خارجه آمریکا به دولت بایدن وی در پاسخ به این موضوع اعلام کرد که من متحد هستم و در این میان تفرقه وجود ندارد.