گزارش رئیس هلال احمر از عملیات سیل در کشور – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرنگار مهر، پیرحسین کولیوند شامگاه پنجشنبه در برنامه «صف اول» گفت: وابسته به هشدارها و هشدارهای آب و هوا در برنامه مقدار کمی وی گفت: 24 استان کشور درگیر سیل بوده و 162 راه و 168 شهرستان به کمک استاندار و اورژانس شده است. ناجی و درود بر امدادگران هلال احمر در عملیات سیل اخیر.

رئیس جمعیت هلال احمر خاطرنشان کرد: در این عملیات ها 79 هزار نفر امداد و نجات و بیش از 3 هزار نفر به مکان های امن منتقل شدند، 11 هزار و 800 نفر اسکان اضطراری داده شدند و 56 نفر مصدوم شدند.

وی با بیان اینکه در این عملیات ها با نیروهای جهادی و خیریه حمایت و همکاری داریم، گفت: در مجموع 90 نفر جان باختند و 8 نفر همچنان مفقود هستند، یک نفر را هم در آنجا نجات دادیم امامزاده داوود و بسیاری دیگر در سیل فیروزکوه . .

کولیوند اعلام کرد: یک هزار و 400 تیم واکنش سریع و تیم های عملیاتی آموزش دیده به صورت مستمر در عملیات امدادی اورژانس و سیلاب حضور داشتند و تیم ANST (سگ خیار) تلاش زیادی برای امدادرسانی انجام داد.

رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به اینکه عملیات جست و جو در برخی مناطق همچنان ادامه دارد، اذعان داشت: با کمک استاندار و شهردار تهران که هنوز در آنجا بودند، توانستیم مناطق زیادی را پیدا کنیم. دشوار ترانزیت مفید است

وی ادامه داد: مردم و جهادگران با ارائه کمک های روانی و غذایی در عملیات امداد و نجات روانی ما را همراهی کرده اند و یکی از موارد مهم حضور تیم سحر در سیل اخیر است که ایشان در جلسه روانشناسی حضور یافتند. پشتیبانی. برای قربانیان، که صبر را افزایش داد. آن را بیاورید به مردم کمک کرد و درد مردم را کم کرد.

کولیوند بیان کرد: ما لوازم و مواد بیولوژیکی را در یک منطقه امن ذخیره کردیم، بالگرد آماده کار بود اما کمک به مردم برای انجام کار بهتر بسیار موفق بود.

رئیس جمعیت هلال احمر گفت: مردم با حمایت های خود سرمایه اجتماعی هلال احمر را ارتقا داده اند که از مردم ایران تشکر ویژه دارم.

وی با بیان اینکه از 90 کشته در کشور، حدود 40 نفر در مناطق امامزاده داوود و فیروزکوه به تهران متصل بودند، گفت: سیل شدید نیازمند تجهیزات ویژه بوده و شهرداری به سرعت این تجهیزات را تهیه کرد.

کولیوند اذعان داشت: در صبح عملیات امداد و نجات توانستیم 800 نفر را به منطقه امن منتقل کنیم، همه همکاران در اولین ساعت وقوع فاجعه با تمام توان در منطقه هستند.

رئیس جمعیت هلال احمر از تشکیل جلسه ای با حضور همه مسئولان در مدیریت بحران خبر داد و گفت: در زمان تشکیل کمیته مفقودین تلاش کردیم از اموال مردم حفاظت کنیم که هم اکنون مراحل شناسایی جسد نیز در حال انجام است. این کمیته “

وی افزود: تا زمانی که شرایط عادی به حالت عادی برگردد و در تمام نقاط حضور داشته باشیم، صحنه حادثه و آسیب دیدگان را ترک نمی کنیم.

کولیوند گفت: یک مزدور قسمتی از مناطقی بودند که به دلیل قطع دسترسی به مناطق سیل زده، سرعت امدادرسانی و پشتیبانی هوایی در دسترس بود، مناطقی به شدت آسیب دیدند.

وی گفت: بیش از 6 هزار نفر در قالب یک هزار و 400 تیم تخصصی و آموزش دیده با حضور تیم های ایثارگر و پشتیبانی آماده کار در مناطق سیل زده امدادرسانی کردند.

کولیوند ادامه داد: قبل از عید انبار هلال احمر خالی بود و نگران بودیم اما پس از آغاز سال جدید دستور رئیس جمهور محقق شد و وضعیت بهتر شد.

رئیس جمعیت هلال احمر تصریح کرد: تجهیزات هلال احمر از نظر لجستیکی، انباری، بالگردی و موارد دیگر بسیار کم است که با توجه به نیازهای بسیار ما باید برنامه ریزی کنیم. مقدار کمی مراقب باشید که کمبودها را برطرف کنید.

وی افزود: 12 استان در حال انجام است و در سایر استان ها نیز کار در شرف پایان است و پیش بینی می شود تا 48 ساعت دیگر پایان همه کارها اعلام شود.

کولیوند بیان کرد: هلال احمر بر اساس مسئولیت خود و به محض دریافت اخطار هواشناسی نسبت به اجرای برنامه کمک می کند. مقدار کمی اما فرهنگ سازی برای توجه به هشدار مردم ضروری است.

رئیس جمعیت ماه سرخ گفت: در حال حاضر اعتماد مردم به جمعیت ماه سرخ در حال افزایش است; اما در سیل اخیر قسمتی از ما وظیفه خود را نداشتیم، پیامک دسته جمعی فرستادیم تا مردم را برای سیل آماده کنیم.

وی در ادامه سخنان خود گفت: تجمعات زیادی برای خدمت رسانی به زائران در اربعین حسینی برگزار شد. ما تمام پوشش کمک مرزی مشخص شده را در تمام محورهای مواصلاتی ارائه خواهیم کرد.

کولیوند تصریح کرد: امور امداد و نجات و بهداشت در داخل کشور بر عهده هلال احمر و خارج از کشور بر عهده وزارت بهداشت است.

وی اذعان داشت: سعی کردیم قبل از مراسم اربعین به صورت جدی تمرین کنیم تا با هم کار کنیم. در حال حاضر نیروهای ویژه اعم از پزشک و امدادگر را تعیین کرده ایم، داوطلبان زیادی اعزام می شوند، اما ظرفیت ما محدود است. .

کولیوند ادامه داد: دو فروند هواپیمای بیمارستانی با آمبولانس و اتوبوس و دارو و تجهیزات پزشکی آماده امدادرسانی هستند.

رئیس جمعیت سرخ خاطرنشان کرد: خطر گرمازدگی، کرونا و بیماری های گوارشی در سال جاری در بین زائران پیش بینی می شود و تمهیدات لازم در این خصوص انجام شده است.

وی گفت: هفت ستاد در عراق وجود دارد که نمایندگان هلال احمر نیز در آن حضور دارند مردم محبوب ایشان در این اردوها مستقر هستند، گفت: امسال تعداد اردوها سه برابر مراسم اربعین گذشته تحت پوشش خواهد بود.

کولیوند افزود: سه سطح مختلف پوشش امدادی در بیمارستان ها، درمانگاه ها و چادرهای اورژانس شهرستان نجف خواهیم داشت. در مسیر شهر نجف، بیمارستان سیار و پایگاه امداد وجود خواهد داشت. ما پرستاران و افرادی را که می توانند به زبان عربی صحبت کنند برای بهبود روند پوشش کمک ها در بیمارستان مستقر خواهیم کرد.

وی با اعلام اینکه بیمارستان امام علی(ع) هلال احمر اولین عملیات خود را آغاز می کند، گفت: کادر پزشکی و نیروهای هلال احمر در کربلا، کاظمین، سامرا برای خدمت رسانی به زائران مستقر می شوند.