گروه فلسطینی اخبار ایران و جهان بیانیه الجزایر را امضا کردند – خبرگزاری مهربه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از القدس العربی، گروه فلسطینی شامگاه پنجشنبه اعلامیه الجزایر درباره آشتی ملی را امضا کردند.

بر اساس این گزارش، این بیانیه در سالن کنفرانس پایتخت الجزایر با حضور عبدالمجید تبون رئیس جمهور این کشور، مقامات عالی کشوری و نظامی الجزایر و سفرای 70 نفر در این کشور به امضا رسید. . .

در همین رابطه، عبدالمجید تبون، رئیس جمهور الجزایر پس از امضای این بیانیه گفت که این بیانیه دارای نماد خاصی است زیرا در همان اتاقی که یاسر عرفات، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین، تشکیل کشور فلسطین را اعلام کرد، بیان شده است.

وی همچنین ابراز امیدواری کرد که این توافق مقدمه ای برای اعلام تشکیل کشور فلسطین در مرزهای 1967 به پایتختی قدس شریف باشد و از گروه فلسطینی برای پاسخ به درخواست دولت فلسطین برای اتحاد و حضور در الجزایر تشکر کرد. برای برآوردن این الزام

بیانیه الجزایر که توسط سفیر فلسطین در الجزایر قرائت شد شامل 9 بند است که مهمترین آن تقویت نقش سازمان آزادیبخش فلسطین و فعال شدن نهادهای آن با مشارکت این سازمان نقش همه است. گروه های فلسطینی تنها نماینده قانونی کشور فلسطین باشند. .

انتخابات داخلی و خارجی مجلس ملی فلسطین، تسریع در برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و قانونگذاری در نوار غزه و کرانه باختری، از جمله شهر قدس، پایتخت فلسطین، طبق قوانین موجود در مدت حداقل یک سال پس از آن. . امضای بیانیه الجزایر و معرفی نهادهای فلسطینی و استفاده از مهارت ها منابع و منابعی که می تواند برای اجرای پروژه های بازسازی و ایجاد زیرساخت های اجتماعی برای فلسطینیان کشور مورد استفاده قرار گیرد که وفاداری خود را به فلسطین تایید می کند. دولت اشغالگر از دیگر شروط بیانیه الجزایر است.

همچنین گروهی از الجزایر و کشورهای عربی مسئول نظارت و کنترل اجرای مفاد این توافق با همکاری فلسطینی ها خواهند بود.